Czemu Kaka mówi "Nie" arabskim szejkom z Man City

Rok temu szejkowie ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich kupili Manchester City za około 200 milionów funtów. Dziś oferują połowę tej kwoty za Kakę. Brazylijczyk nie dał się skusić

Propozycja Man City dla Milanu >

- Chcę się zestarzeć w Milanie - odpowiada krótko Kaka. - Moim celem na przyszłość jest bycie kapitanem tej drużyny - i szybko dodaje: - Zdaję sobie oczywiście sprawe z hierarchia, przede są jeszcze aktualny kapitan Paolo Maldini i Massimo Ambrosini.

Zawrotna suma 100 mln funtów, proponowana Milanowi za Kakę i pensja 15 milionów funtów za sezon (po opodatkowaniu) nie robią na piłkarzu większego wrażenia. - Odrzucałem już w swojej karierze wspaniałe oferty - mówi Kaka i podkreśla, że w Mediolanie czuje się bardzo dobrze, mimo że jeszcze miesiąc temu nie stronił od publicznie wypowiadanych słów niezadowolenia.

Wszystko przez sprowadzonego w lecie Ronadlinho, którego włączenie do drużyny wymogło na Kace zmianę stylu gry. - Lubię grać bliżej napastników, nawet jeśli rozumiem, że wymagania zespołu są inne. Nie zawsze jednak udaje się wszystko, czego chcę i muszę po prostu poświęcić się dla zespołu.

- Nie jestem w pełni świadom napływających ofert, ale mam nadzieję, że on u nas pozostanie - mówi Silvio Berlusconi, właściciel Milanu. Do Włoch na negocjacje transferowe udało się czterech przedstawicieli City. Zostali przyjęci przez najwyżej postawionych pracowników Milanu w siedzibie głównej klubu. Informację o proponowanej kwocie podała jako pierwsza strona internetowa należącą do imperium medialnego Berlusconiego, który jest też aktualnym premierem Włoch.

Manchester jest skłonny zapłacić gigantyczną cenę, bo sytuacja sportowa klubu nie jest najlepsza (dopiero 15 miejsce w lidze i tylko dwa punkty przed strefą spadkową), zespół potrzebuje szybkich wzmocnień. - Ceny są mocno zawyżone, a oczekiwana podwyższane. Myślę, że to nie jest zdrowa sytuacja - dodaje szkoleniowiec City Mark Hughes, który nie przepada za nerwową atmosferą styczniowego okienka transferowego.

Kaka przyszedł do Milanu w 2003 roku z Sao Paulo. W czasie swojej gry we włoskim klubie zdobył: mistrzostwo Włoch, wygrał Ligę Mistrzów i Klubowy Puchar Świata. W minionym roku otrzymał nagrodę Piłkarza Roku przyznawaną przez FIFA. Gdyby transfer doszedł do skutku Brazylijczyk zostałby najdroższym piłkarzem świata. Proponowane przez City 100 milionów funtów to w przeliczeniu 150 milionów dolarów i około 110 milionów euro.

Więcej o: