Trzech testowanych piłkarzy pojedzie z Legią do Hiszpanii

Oficjalna strona internetowa Legii Warszawa poinformowała, że oprócz Evansa Chikwaikwaia na zgrupowaniu w Hiszpanii testowani bedą reprezentanci Zimbabwe Method Mwanjali i Clemence Matawu.

Legia przyzwyczaja się do zimna ?

Zdecydowanie największą gwiazdą jest wymieniany już w mediach Chikwaikwai, występujący na pozycji napastnika. Zawodnik Njube Sundowns FC w 28 meczach zdobył 23 gole, wywalczył tytuł piłkarza roku i najbardziej wartościowego zawodnika ligi. W sierpniu był testowany przez francuski Racing Strasbourg. W Legii ma wzmocnić rywalizację o miejsce w ataku. Do tej pory pewną pozycję ma Takesure Chinyama.

Pozostali dwaj to reprezentanci Zimbabwe. Method Mwanjale w kwietniu skończy 26 lat. Obecnie występuje na pozycji defensywnego pomocnika, chociaż w swoim klubie grywał jako prawy obrońca. W bieżącym sezonie reprezentuje barwy CAPS United Harare. Ma za sobą dwa występy w reprezentacji Zimbabwe.

Clemence Matawu uchodzi za jednego z najlepszych skrzydłowych Zimbabwe. W 2006 roku był nominowany do tytułu najlepszego zawodnika ligi. Piłkarz pod koniec listopada ukończył 26 lat. Obecnie występuje w ekipie Motor Action Harare. W reprezentacji kraju zagrał siedmiokrotnie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.