Cristiano Ronaldo Piłkarzem Roku według FIFA

Cristiano Ronaldo z Manchesteru United został wybrany najlepszym piłkarzem świata w plebiscycie FIFA. Wyprzedził Argentyńczyka Leo Messiego i Hiszpana Fernando Torresa.

- Jestem wzruszony. To najszczęśliwsza chwila w moim życiu - mówił Ronaldo podczas ceremonii wręczenia nagród w Zurychu. To pierwsze takie wyróżnienie w karierze 23-letniego skrzydłowego

Portugalczyk zdobył 935 punktów. Kolejne miejsca zajęli Leo Messi z Barcelony (678 pkt), Fernando Torres z Liverpoolu (203), Kaká z Milanu (183) i Xavi z Barcelony (155). - Cieszę się, że mogę być częścią historii takiego klubu jak Manchester - powiedział Portugalczyk.

W 2008 r. Ronaldo wywalczył mistrzostwo Anglii, Puchar Mistrzów i klubowe mistrzostwo świata. W poprzednim sezonie strzelił dla MU 42 gole w 49 meczach. Jest pierwszym graczem z Premier League, który dostał tę nagrodę. W poprzednich 17. edycjach wygrywali piłkarze z ligi włoskiej lub hiszpańskiej.

Wyboru dokonali trenerzy i kapitanowie 155 reprezentacji zrzeszonych w FIFA. Wcześniej Ronaldo został wybrany najlepszym piłkarzem grającym w Europie w plebiscycie tygodnika "France Football".