Siatkarki Gwardii wygrały w Żukowie

Siatkówka. Impel Gwardia po świetnym meczu pokonała za trzy punkty Gedanię Żukowo. To ważne zwycięstwo, bo Gedania to jeden z tych zespołów, który - podobnie jak ekipa trenera Rafała Błaszczyka - walczy o awans do pierwszej ósemki.

Gwardia od początku meczu spisywała się bardzo dobrze, zwłaszcza na zagrywce. W pierwszym secie, gdy w polu zagrywki pojawiła się Wioleta Szkudlarek, wrocławianki odskoczyły na 15:7 i w tym momencie było już jasne, kto wygra tę partię. Ostatni punkt Gedania zdobyła przy stanie 16:10 dla Gwardii. W końcówce znów zagrywka była mocną stroną gwardzistek, tym razem w wykonaniu Marty Czerwińskiej. W kolejnym secie obraz gry nie uległ zmianie, bo rozpoczęło się od 10:3 dla Gwardii. Ostatecznie ta partia zakończyła się wygraną naszego zespołu do 16. Gedania w żaden sposób nie potrafiła już odwrócić losów meczu. Trzeci set to popis Gwardii i znów umiejętna zagrywka, z którą miejscowe kompletnie sobie nie radziły. Zagrywki Katarzyny Mroczkowskiej i Szkudlarek sprawiły, że Gwardia w pewnym momencie prowadziła już 11:1. W tym momencie było praktycznie po meczu.

Za tydzień Gwardię czeka mecz z Farmutilem Piła we Wrocławiu. Przypomnijmy tylko, że w pierwszej rundzie wrocławianki sprawiły megasensację, pokonując Farmutil na wyjeździe 3:1. Czy teraz będzie podobnie?

Gedania Żukowo - Impel Gwardia Wrocław 0:3 (10:25, 16:25, 14:25)

Gedania: Tokarska, Wellna, Nuszel, Sawoczkina, Kaliszuk, Ziemcowa, Durajczyk (libero) oraz Skowrońska, Szymańska, Pasznik.

Gwardia: Haładyn, Mroczkowska, Kruk, Czerwińska, Efimienko, Szkudlarek, Krzos (libero) oraz Barańska, Szafraniec.

Pozostałe mecze: Calisia Kalisz - Pronar Zeto Astwa AZS Białystok 0:3 (24:26, 19:25, 22:25); BKS Aluprof Bielsko-Biała - Stal Mielec 3:0 (25:20, 25:19, 25:14); PTPS Farmutil Piła - Muszynianka Fakro Muszyna 3:1 (22:25, 25:19, 25:15, 25:22

Tabela PlusLigi

I liga mężczyzn

Wyniki spotkań 14. kolejki: Siatkarz Wieluń - AZS PWSZ Nysa 3:0, GTPS Gorzów - SMS PZPS I Spała 3:0, Avia Świdnik - Pronar Parkiet Hajnówka 3:1, BBTS Bielsko - MKS MOS Będzin 0:3, Orzeł Międzyrzecz - MCKiS Jaworzno 3:0. W tej kolejce siatkarze EnergiiPro Gigawat Gwardii Wrocław pauzowali.