Stepanek najlepszy na wschodnim wybrzeżu

Radek Stepanek (nr 8) został triumfatorem turnieju ATP World Tour 250 w Brisbane. W finałowym pojedynku 30-letni Czech pokonał Fernando Verdasco (nr 3) 3:6, 6:3, 6:4 i wywalczył trzeci singlowy tytuł w karierze. Turniej gry podwójnej wygrali Francuzi Marc Gicquel i Jo-Wilfried Tsonga

30-letniego Radka Stepanka z całą pewnością można nazwać specjalistą od odrabiania strat. W Brisbane aż trzykrotnie wygrywał spotkania, pomimo iż przegrywał pierwsze odsłony. Sytuacja taka miała miejsce w ćwierćfinale z Robinem Soderlingiem, półfinale z Richardem Gasqutem i w finałowym pojedynku przeciwko Fernando Verdasco. W pierwszej partii niedzielnego spotkania 25-latek z Madrytu wywalczył jednego breaka, podczas gdy Stepanek nie miał nawet szansy na uzyskanie przełamania. W tej części meczu 30-letni Czech odnotował dramatyczną celność pierwszego podania - 29 procent. Tenisista z Karwiny poprawił się w drugiej odsłonie. Tym razem to on przełamał Verdasco, nie dając Hiszpanowi ani jednej okazji na breaka. W trzecim secie Stepanek prowadził już 4:1 z przewagę podwójnego przełamania. 25-letni Hiszpan odrobił część strat i miał szansę na wyrównanie. Jednak Czech ocknął się i ostatecznie triumfował 6:4 po 2 godzinach oraz 17 minutach gry. Dla Radka Stepanka jest to trzeci tytuł w karierze. Przed trzema laty okazał się najlepszy w Rotterdamie, a w 2007 roku triumfował w Los Angeles. 30-letni Czech brał udział w pięciu innych singlowych finałach zawodowych imprez. "To mój trzeci tytuł i p ierwszy turniej w nowym sezonie. Zdobyłem tytuł, nie jestem w stanie znaleźć odpowiednich słów. Jestem bardzo zadowolony ze swojej gry. W każdym meczu walczyłem od pierwszej do ostatniej piłki. Trzy razy odrabiałem stratę seta. Grałam bardzo dobrze i otrzymałem za to nagrodę" - powiedział Stepanek. "Od turnieju Masters w Szanghaju trenowałem na Florydzie z Petrem Kordą i moim trenerem od przygotowania fizycznego. Pracowaliśmy bardzo ciężko przez 3 i pół tygodnia i czułem się znakomicie przyjeżdżając do Brisbane. Od wielu lat nie zaczynałem dobrze sezonu, dlatego chciałbym podziękować za tak wspaniałe przygotowania" - stwierdził Czech. Za zwycięstwo Radek Stepanek otrzyma 77 200 dolarów oraz 250 punktów do rankingu ATP. Turniej gry podwójnej wygrali Marc Gicquel i Jo-Wilfried Tsonga. Francuzi pokonali w decydującym pojedynku duet hiszpańsko-niemiecki, Fernando Verdasco i Mishę Zvereva, 6:4, 6:3.