Nominowani na "nadzieje olimpijskie"

Przedstawiamy dziś trzech sportowców, którzy przez Podlaską Radę Olimpijską zostali nominowani na nadzieję olimpijską. Komu zostanie przyznany ten tytuł, a także tytuł sportowca i trenera roku, sportowca i trenera w grach zespołowych dowiemy się 17 stycznia podczas Gali Olimpijskiej

Bartosz Konopko

Najbliższe zimowe igrzyska olimpijskie odbędą się w 2010 r. w Vancouver. Aby tam wystąpić, najlepsi polscy łyżwiarze ścigający się na torze krótkim już w 2008 r. zbierali punkty rankingowe w Pucharach Świata. Najlepiej wychodziło to Bartoszowi Konopko. Pod koniec listopada na zawodach w Pekinie białostoczanin zajął czwarte miejsce w wyścigu na 500 metrów, ustanawiając rekord Polski (41,847 s). Jest to jak do tej pory najlepszy wynik Polaka w zawodach Pucharu Świata w historii tej dyscypliny. Bardzo dobrze zawodnik białostockiej Juvenii spisał się także w styczniu podczas mistrzostw Europy na Łotwie. Tam finałowy wyścig na 500 metrów ukończył na czwartym miejscu, co jest również najlepszym wynikiem w dotychczasowych startach naszych reprezentantów na mistrzostwach starego kontynentu.

Anna Ciwoniuk

20-letnia szablistka z UKS-u 13 Białystok jest obecnie zawodniczką polskiej kadry. W 2008 r. zdobyła złoty medal na otwartych młodzieżowych (do lat 20) mistrzostwach Polski. Natomiast na młodzieżowych mistrzostwach świata, które były rozgrywane we Włoszech, podopieczna Jarosława Mazurka wywalczyła piąte miejsce. Z kolei startując w gronie seniorek, zdobyła trzecie miejsce w Pucharze Polski.

Karolina Baszeń

Wśród trzech nominowanych na nadzieję olimpijską strzelczyni Kalibra Białystok jest najmłodsza. 17-letnia zawodniczka w 2008 r. podczas ogólnopolskiej olimpiady młodzieży rozgrywanej w Bydgoszczy wywalczyła dwa medale; srebro w pistolecie sportowym i brąz w pistolecie pneumatycznym.