Jans i Rosolska w półfinale turnieju w Brisbane

Klaudia Jans i Alicja Rosolska zagrają o finał turnieju WTA International w Brisbane (pula nagród 220 tysięcy dolarów). Najlepsze polskie deblistki awansowały do półfinału bez konieczności wychodzenia na kort.

Dawidienko nie zagra w Doha ?

W czwartek Jans i Rosolska miały zmierzyć się z Wiktorią Azarenką i Francescą Schiavone w meczu ćwierćfinałowym. Jednak okazało się, że Włoszka zmaga się chorobą wirusową układu pokarmowego. W tej sytuacji duet białorusko-włoski został zmuszony do poddania spotkania.

O finał Polki zagrają z niespodziewanymi pogromczyniami Cary Black i Liezel Huber, Danielą Hantuchovą oraz Ai Sugiyamą. Słowaczka i Japonka stanowiły parę deblową w 2006 i na początku 2007 roku. Wygrały w tym czasie imprezy w Doha i Rzymie oraz dotarły do finału Roland Garros. Ostatnio 33-letnia Sugiyama występowała wspólnie z Katariną Srebotnik. Aktualnie Słowenka zmaga się z kontuzją stawu skokowego.

W środę Klaudia Jans i Alicja Rosolska pewnie pokonały w meczu pierwszej rundy Lucie Safarovą i Galinę Woskobojewą. Nasze reprezentantki oddały rywalkom zaledwie 4 gemy, triumfując 6:1, 6:3. Za występ w Brisbane nasze deblistki otrzymają co najmniej 130 punktów do rankingu WTA oraz podzielą między siebie 3100 dolarów.

Więcej o: