Boruc do Atletico za 9 mln funtów?

Atletico Madryt chce sprowadzić Artura Boruca. Hiszpanie są wstanie wyłożyć za Polaka 9 mln funtów - pisze szkocka edycja ?The Sun?.

Newcastle zainteresowane Borucem ?

Według "The Sun" skauci Atletico już od jakiegoś czasu obserwują Boruca. Oglądali go w kilku meczach ligi szkockiej i w spotkaniach Ligi Mistrzów. Wywarł na tyle dobre wrażenie, że Hiszpanie są gotowi złożyć ofertę w wysokości 9 mln funtów.

Do ewentualnego transferu miałoby dojść latem. Po obecnym sezonie z Madrytu odejdzie Argentyńczyk Leo Franco i klub szuka następcy. Wymarzonym kandydatem ma być 28-letni Boruc.

Jak pisze "The Sun" Polakiem zainteresowane jest również Getafe. W klubie z przedmieść Madrytu także broni Argentyńczyk. Roberto Abbondanzieri ma już jednak 36 lat i zbliża się do końca kariery.

Wcześniej angielskie media donosiły, że Borucem zainteresowane jest Newcastle United. Co na to wszystko Gordon Strachan? Trener Celtiku kilkakrotnie podkreślał, że Boruc nigdzie się nie wybiera. "The Bhoys" podpisali jednak umowę z Łukaszem Załuską, do tej pory broniącym w Dundee United.