Koszykówka: Mecz życia Szewczyka

Polski center Lokomotiwu Rostow Szymon Szewczyk zdobył dla swojej drużyny prawie połowę punktów w meczu pucharu Euro Challenge przeciw francuskiemu Cholet.

Gortat znów przydatny w Magic  ? .

Szymon Szewczyk, który od 2007 roku reprezentuje barwy rosyjskiego Lokomotiwu Rostow od dawna należy do wyróżniających się zawodników swojego klubu. Jednak w ostatnim spotkaniu pokazał, że bez niego, szósta obecnie drużyna rosyjskiej Superligi, traci prawie połowę wartości.

Reprezentant Polski w ostatnim meczu swojej drużyny przeciwko francuskiemu Cholet zdobył 31 pkt. Dla porównania cała zdobycz punktowa rostowian wyniosła 65 oczek. Równie skuteczny Polak był nie tylko pod tablicą rywali, lecz również własną. W całym spotkaniu zaliczył 10 zbiórek, także najwięcej z całej swojej ekipy.

Wszędobylski Szewczyk nie był jednak w stanie uchronić drużyny przed minimalną porażką. Ostatecznie Rostow uległ więc Cholet jednym punktem - 65:66.

Szymon Szewczyk trafił do Rosji w 2007 r. Wcześniej grał m.in. w niemieckich klubach Energie Braunschweig i Alba Berlin. W sezonie 2006/7 występował we Włoszech w drużynie Scafati Basket. W 2003 r. został drugim, po Macieju Lampe, Polakiem wybranym w drafcie NBA (Milwaukee Bucks).

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.