Adepci siatkówki wygrywają aż miło

SIATKÓWKA. Kolejne zwycięstwa w rozgrywkach na Mazowszu zaliczyły kadetki UKS 33 Radom oraz kadeci Radomskiego Centrum Siatkarskiego Czarni.

Radomianki, które rywalizują w ćwierćfinale mistrzostw województwa, w pierwszym meczu o awans do najlepszej czwórki ograły bez starty seta Nike Ostrołęka. Podopieczne Krzysztofa Kubika w partii otwarcia wygrały przekonująco, natomiast pozostałe odsłony rozstrzygnęły na swoją korzyść na przewagi.

Z kolei kadeci RCS Czarnych w play-off rywalizowali w stolicy z rezerwami MOS-u WOLA. Podopieczni Andrzeja Sitkowskiego nie mieli problemów z pokonaniem warszawskiego zespołu, kończąc walkę na boisku po godzinie gry. - Nasza przewaga nie podlegała dyskusji. W trzecim secie w podstawowym składzie wystąpiło czterech siatkarzy z rocznika 1993, czyli graczy, którzy wiek kadeta uzyskają dopiero za rok. Warty odnotowania jest udany debiut młodego środkowego bloku Michała Kamińskiego - powiedział "Gazecie" Andrzej Sitkowski, szkoleniowiec kadetów Czarnych.

Kadetki UKS 33 w najbliższy czwartek podejmą Nike w hali Publicznego Gimnazjum przy ul. 25 czerwca. Początek rewanżowego meczu o godz. 15, natomiast kadeci Czarnych zmierzą się u siebie z MOS-em 17 stycznia.

Wyniki:

MOS WOLA Warszawa - RCS Czarni Radom 0:3 (17:25, 14:25, 11:25).

Czarni: Zugaj, Wachnik, Michalski, Pszenny, Ostrowski, Grzechnik, Filipowicz (libero) oraz Wanat, Kamiński, Bucki, Płaskociński.

Nike Ostrołęka - UKS 33 Radom 0:3 (17:25, 24:26, 24:26)

UKS 33: Białecka, Wojciechowska, Czpak, Wanat, Ormiańska, Czerwińska, Furmańska (libero) oraz Paciorek, Dyk.