Paweł Janas czeka na oferty. Zastąpi go Bobo Kaczmarek?

Paweł Janas zaprzeczył, że powodem odejścia z Bełchatowa była oferta z Widzewa. - Gdyby jednak pojawiła się propozycja z klubu, który chciałby budować silny zespół, to bym z niej skorzystał. Nie czuję się jeszcze starym facetem - stwierdził 56-letni trener.

Janas odchodzi z GKS ?

Janas twierdzi, że główną przyczyną rezygnacji było osłabienie drużyny, z której po zakończeniu rundy jesiennej odszedł Tomasz Jarzębowski, a Łukasz Garguła podpisał obowiązujący od 1 lipca kontrakt z Wisłą Kraków. - W takim składzie trudno walczyć o awans do pucharów - mówił w poniedziałek Janas, który dodał, że nie widzi szans pozyskania zimą wartościowych zawodników.

Pytany o zatrudnienie Janasa prezes Widzewa Marcin Animucki odpowiedział: - Naszym trenerem jest Waldemar Fornalik, który jeszcze przez półtora roku ma ważny kontrakt.

Kto zastąpi Janasa w Bełchatowie? Wśród kandydatów jest Bogusław (Bobo) Kaczmarek, były asystent Leo Beenhakkera, a obecnie szef skautingu w Polonii Warszawa. Pojawia się też nazwisko Mariana Kurowskiego z Lecha Poznań.

Garguła: Wisła to najlepszy ?