Komisarek zagra w Meczu Gwiazd

PRZEGLĄD PRASY. Ma 27 lat, mierzy 193 cm i waży 110 kg. Drżą przed nim największe gwiazdy hokejowej ligi NHL. Mający polskie korzenie hokeista Montreal Canadiens Mike Komisarek właśnie został wybrany do gry w prestiżowym Meczu Gwiazd - pisze ?Super Express?

NHL: 3000 zwycięstw Canadiens ?

- Nie jestem zabijaką. Nie lubię się bić i nie szukam guza. Ale jeśli jest to konieczne, to się biję. Bójki to część gry, kibice na nie czekają - mówi Mike Komisarek, syn polskiego mechanika samochodowego. W lidze NHL uchodzi za jednego z największych twardzieli. W czasie pokazowego spotkania bójki i kary zdarzają się rzadko, ale zawodnik Montreal Canadiens na lodowisku nigdy nie odpuszcza.

Pod wrażeniem gry Komisarka jest Mariusz Czerkawski, pierwszy polski hokeista, który wystąpił w All-Star Game (w 2000 r.). - Bardzo się cieszę, bo Mike, a właściwie Michał, to mój dobry kolega z czasów wspólnych występów w Canadiens - mówi Czerkawski. - Ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że status uczestnika Meczu Gwiazd to specjalna sprawa i przełom w życiu hokeisty. Od tego momentu inaczej patrzą na ciebie kibice, rywale i komentatorzy sportowi. I już do końca kariery przy nazwisku zawodnika umieszcza się prestiżowy dodatek "All-Star".

Mecz Gwiazd odbędzie się 25 stycznia w Montrealu. Poza Komisarkiem, na którego zagłosowało aż 1,3 mln kibiców w wyjściowym składzie wystąpi jeszcze trzech innych hokeistów Canadiens.

Więcej o: