W Nowym Sączu narodzą się nowe Złotka?

Nowy selekcjoner kadry siatkarek właściwie już dziś może zacząć pracę. W Meczu Gwiazd Ligi Siatkówki Kobiet zagrają niemal wszystkie kandydatki do gry w jesiennych mistrzostwach Europy.

Siedem grzechów głównych Bonitty ?

Trener zostanie wybrany 17 stycznia, ale obaj kandydaci - Jerzy Matlak i Alojzy Świderek - albo będą w Nowym Sączu, albo obejrzą mecz w telewizji. Mimo że to potyczka wybitnie towarzyska, siatkarkom zależy na tym, aby zostawić po sobie jak najlepsze wrażenie. - Zabawa zabawą, ale jedna przed drugą na pewno będzie chciała się pokazać - mówi Milena Rosner, dotychczasowa kapitan reprezentacji.

To pierwsze takie spotkanie w historii. Pomysł narodził się w ubiegłym roku, kiedy najlepsze siatkarki polskich klubów stanęły naprzeciw kadry Marco Bonitty. Wówczas chodziło o pomoc chorej Agacie Mróz, teraz dochód przeznaczony zostanie zawodniczkom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej.

Siatkarki wystąpią w swoich klubowych strojach, które później zostaną zlicytowane. Składy drużyn południa i północy w internetowym głosowaniu ustalili kibice. Pierwszy tworzą zawodniczki Aluprofu Bielsko-Biała i Muszynianki Fakro Muszyna, drugi to przede wszystkim siatkarki Farmutilu Piła. Będą niemal wszystkie kandydatki do kadry, zabraknie jedynie grających we Włoszech Katarzyny Skowrońskiej i Anny Podolec.

- Mecz gwiazd jest superpomysłem, ale dla mnie i dla mojego zespołu to kataklizm, bo rozbija plany treningowe - mówi Matlak, który poprowadzi drużynę południa. - Jedziemy tam aż ze zgrupowania w Wałczu, niebawem czeka nas ligowe spotkanie z Muszyną, a później wyjazd do Moskwy w Lidze Mistrzyń.

Rok polskich siatkarek: Porządki po Bonitcie

Drużyna Północy: Sadurek, Bednarek, Hendzel, Kosmatka, Kaczorowska, Teixeira, Maj (wszystkie Farmutil), Godos, Woźniakowska (obie Calisia), Karczmarzewska, Żebrowska, Koczorowska (wszystkie AZS Białystok).

Trenerzy: Jerzy Matlak, Piotr Makowski.

Drużyna Południa: Bełcik, Rosner, Mirek, Frątczak, Pycia, Zenik (wszystkie Muszynianka), Skorupa, Barańska, Horka, Bamber, Dziękiewicz, Gajgał (wszystkie Aluprof).

Trenerzy: Igor Prielożny, Bogdan Serwiński.

Początek w sobotę o godz. 14.45, transmisja w Polsacie Sport i TV 4.