Fabiański na stałe w bramce Arsenalu

Na razie tylko w Pucharze Anglii. Od pierwszej minuty mecz III rundy zacznie też Tomasz Kuszczak. Ebi Smolarek i Jarosław Fojut usiądą na ławce, Marek Saganowski grać nie może

Manchester kupił dwóch Serbów za 16 mln funtów ?

Arsenal spotka się z Plymouth. W piątek trener Arsene Wenger ogłosił, że 24-letni Polak w Pucharze Anglii pierwszym bramkarzem będzie na stałe. Manuela Almunii zabraknie nawet w kadrze meczowej.

Do Southampton pojedzie Edwin van der z Manchesteru United, ale usiądzie na trybunach. Holender dostał tydzień odpoczynku, nie zagra także w środę w pierwszym półfinale Pucharu Ligi z Derby. Ma być gotowy na hit z Chelsea w następną niedzielę. - Z Southampton powinien zagrać Kuszczak, z Derby Ben Foster. Chyba że ten ostatni nie wyleczy kontuzji palca - mówi James Robson z "Manchester Evening News".

W tym sezonie rezerwowi bramkarze MU grają na zmianę. Nie podoba się to Fosterowi, który coraz częściej mówi o odejściu z Old Trafford. Zainteresowany jest m.in. Tottenham. - O transferze nie ma mowy. Ale nie zdziwiłbym się, gdyby w styczniu Ben został wypożyczony - mówi Robson.

W Southampton zabraknie Marka Saganowskiego. 31-letni napastnik właśnie wrócił z wypożyczenia do duńskiego Aalborga, ale Anglicy nie zdążyli go zgłosić do PA. - Wszyscy bardzo chcą go zatrzymać. Ale klub ma wielkie problemy finansowe, a pensja Polaka - 7 tys. funtów tygodniowo - jest bardzo wysoka. Wszystko powinno się wyjaśnić w następnym tygodniu - mówi dziennikarz z Southampton. Według przepisów FIFA w sezonie piłkarz może występować w maksimum dwóch klubach. Jeśli więc Saganowski zagra w przyszłą sobotę z Barnsley, będzie spalony.

Małe szanse na grę od pierwszej minuty mają Polacy z Boltonu. - Większe Ebi Smolarek, ale i on raczej wejdzie w drugiej połowie. Gary Megson nie odpuszcza Pucharu Anglii i na spotkanie z Sunderlandem wystawi najsilniejszy skład - mówi Marc Iles z "Bolton News".

Kuszczakowi ubędzie rywal w MU? 

Puchar Anglii w telewizji.

Sobota: Hull - Newcastle 16 (Sportklub); Preston - Liverpool 18.15 (Sportklub).

Niedziela: Gillingham - Aston Villa 14.30 (Sportklub); Southampton - Manchester United 17 (Sportklub).