Krezusi z Lecha Poznań

PRZEGLĄD PRASY. Dobre wyniki w lidze i awans do kolejnej fazy Pucharu UEFA sprawiły, że zawdonicy poznańskiego klubu zarobili przez ostatnie pół roku prawdziwą fortunę - podaje ?Przegląd Sportowy?.

Stilić woli Glagow od Barcelony ?

 

Dużo mówi się o potencjalnych transferach największych gwiazd "Kolejorza", ale zawodnikom poznańskiej drużyny po prostu nie opłaca się opuszczać stolicy Wielkopolski. Zarząd Lecha nie oszczędza na kontraktach swoich graczy, dorzucając im do tego wysokie premie.

Kapitan poznańskiej drużyny, Rafał Murawski zarabia miesięcznie 50 tysięcy złotych. Do tej sumy może sobie także doliczyć premie, które każdy z poznaniaków dostaje za wygrany mecz ligowy - jest to 6,5 tysiąca złotych za każde spotkanie, w którym lechici inkasują trzy punkty.

Wysokie premie piłkarze dostali także za grę w fazie grupowej Pucharu UEFA. Za zwycięstwo nad Feyenoordem otrzymali do podziału 350 tysięcy złotych. Kiedy okazało się, że wygrana na De Kuip zapewniło poznaniakom awans do kolejnej rundy, zarząd przeznaczył dla graczy kolejne 400 tysięcy.

Zatwierdzony przez zarząd klubu budżet wynosi 50 milionów złotych.