Boruc gadułą roku według Timesa

Artur Boruc dostał nagrodę "Loose Cannon Of The Year Award" przyznawaną co roku przez brytyjski dziennik "The Times" dla największej gaduły 2008 roku.

Bohaterowie polskiej piłki: Brożek wyróżniony ?

Dziennikarze "The Times" wyróżnili wypowiedź Boruca na temat jego rzekomej religijności. Gazeta opisuje, jak po pokazaniu się Boruca po meczu z Glasgow Rangers w koszulce z wizerunkiem Jana Pawła II jeden z dziennikarzy zapytał go, czy chodzi do kościoła. "Tak, tak - odpowiedział pośpiesznie Boruc. Dziennikarz: - Naprawdę? A do którego? W tym momencie Artur Boruc przestał mówić wyraźnie, a zaczął coś mamrotać pod nosem, z czego dało się wyłowić: "do... no wiesz... do tamtego tam" - przypomina "Times".

W uzasadnieniu napisali, że Boruc ich nigdy nie zawodzi. "Albo gestykuluje w kierunku kibiców swoich rywali, albo świętuje zwycięstwo obnosząc się z koszulką z wizerunkiem Jana Pawła II lub imprezuje w pubach w Glasgow ze swoimi polskimi przyjaciółmi, zawsze jest na ustach wszystkich" - czytamy w "Timesie". nikomu wybryki Boruca nie przeszkadzały, dopóki bronił bezbłędnie. Ostatnio jednak częściej zdarza mu się popełniać głupie błędy.

Wyślij swoje zdjęcie na konkurs Siatkarskie Zdjęcie Roku 2008  ?

Więcej o: