Trzecie miejsce siatkarzy z Hajnówki w Kielcach

W ostatnim meczu towarzyskiego turnieju rozgrywanego w Kielcach siatkarze Pronaru Parkiet Hajnówka przegrali 0:3 z również I-ligową Avią Świdnik

Hajnowianie z rywalami ze Świdnika w lidze wygrali u siebie 3:0. Jednak na turnieju w Kielcach większość pojedynku z tym rywalem na boisku przebywali zawodnicy, którzy są zmiennikami podczas spotkań o punkty.

- Nie było sensu się szarpać, gdyż 10 stycznia spotykamy się z nimi w lidze, nie chcieliśmy odkrywać wszystkich kart - twierdzi Paweł Blomberg, trener Pronaru Parkiet.

Wcześniej siatkarze z Hajnówki przegrali 1:3 z występującym w Plus Lidze Jadarem Radom i wygrali 3:1 z II-ligowym Fartem Kielce. Ostatecznie w całej imprezie zajęli trzecie miejsce, wygrał Jadar.

- Była to dla nas bardzo pożyteczna impreza - podsumowuje Blomberg. - O to nam chodziło, aby nie siedzieć w Hajnówce. Rozegraliśmy tu trzy mecze z ciekawymi rywalami i przeprowadziliśmy jeden długi trening.

W imprezie nie grał kontuzjowany środkowy Michał Jaskulski, którego zastępował Mateusz Sacharewicz. Ale najprawdopodobniej Jaskulski będzie już w stanie zagrać w najbliższym meczu ligowym, gdy hajnowianie w sobotę podejmą GTPS Gorzów Wielkopolski.

Avia Świdnik - Pronar Parkiet Hajnówka 3:0

Sety: 25:22, 25:23, 25:19.

Pronar Parkiet: Zrajkowski, Staniewski, Sacharewicz, Saczko, Żyliński, Niemiec, Knasiecki (libero) oraz Matusiak, Kozioł Woroniecki.