Bohaterowie piłki polskiej 2008 roku: Brożek wyróżniony

W mijającym roku rozbłyskujących gwiazdek polskiej piłce było wiele, ale żadna z nich nie zdołała utrzymać się na topie przez cały czas.

Artur Boruc wspaniałą formą błysną na Euro 2008, by jesiennymi wybrykami zniweczyć dobre osiągnięcia i potwierdzić miano niepokornego. Roger Guerreiro na austriacko-szwajcarskim turnieju się wyróżniał, w Ekstraklasie zrównał do ligowej średniej. Kuba Błaszczykowski sporo się leczył i opuścił Euro 2008, zanim został bohaterem wspaniałego zwycięstwa nad Czechami. Robert Lewandowski eksplodował na skale niespotykaną od czasów Wojciecha Kowalczyka. Strzelał gole w drugiej i pierwszej lidze, w debiutach w Pucharze UEFA i kadrze. "W sumie wszyscy wypadają remisowo, tytułowe wskazanie Paweł Brożek zawdzięcza za postępy robione przez cały rok (12 goli we wszystkich rozgrywkach wiosną, 17 jesienią). Zabrakło mu tylko ładnego występu na mistrzostwach Europy, na które nie pojechał" - pisze na blogu Rafał Stec ?

Kariera najlepszego polskiego bramkarza przypomina wahadło. W tym roku wychyliło się i w stronę światowej czołówki, i w kompletnie przeciwną. Za chwilę może znów być wymieniany w jednym szeregu z Buffonem i Casillasem, ale równie dobrze wahadło może zatrzeć cały mechanizm. Więcej o Borucu przeczytasz tutaj ?

Pomysł nadania Rogerowi obywatelstwa w ekspresowym tempie wywoływał wiele kontrowersji. Niektórych irytował prący do spolszczenia Brazylijczyka Leo Beenhakker, który zapewniał, że nie mamy piłkarza o takich predyspozycjach i umiejętnościach, choć wcześniej zapewniał, że "Polska to kraj wybitnych piłkarskich talentów". Inni mówili, że polski paszport Roger traktuje czysto instrumentalnie - jako ułatwienie w drodze do zachodnich klubów. O tym co dalej będzie z Rogerem przeczytasz tutaj ?:

Na tle ogólnej transferowej mizerii Polskich piłkarzy najbardziej obiecująco wygląda właśnie zmiana otoczenia przez Adama Kokoszkę. 22-letni obrońca wywołał mały skandal, z Krakowa zbiegł wbrew woli Wisły, musiał wyczekiwać zezwolenia od FIFA na grę w Empoli. Potem jednak stosunkowo szybko zasłużył na pewne miejsce w środku defensywy, zbiera przyzwoite recenzje, jego drużyna uchodzi za mocnego pretendenta do awansu do Serie A. O Kokoszce czytaj więcej na blogu Rafała Steca ?

Wyślij swoje zdjęcie na konkurs Siatkarskie Zdjęcie Roku 2008  ?

Więcej o: