Mistrzostwa w Poznaniu

Mistrzostwa Europy II dywizji seniorów w halowej odmianie hokeja na trawie odbędą się 15-17 stycznia 2010 r. w Poznaniu. Taką decyzję podjęła Europejska Federacja Hokeja (FEH).

To kolejna międzynarodowa impreza hokejowa, której organizację powierzono Poznaniowi. Niedawno stolica Wielkopolski uzyskała możliwość zorganizowania w 2011 r. halowych mistrzostw świata, co było sporą sensacją. Mistrzostwa Europy będą poligonem doświadczalnym przed tamtymi, znacznie większymi mistrzostwami.

Co prawda bowiem w halowym hokeju na trawie i tak liczą się głównie Europejczycy, ale Poznań w 2010 r. organizować będzie mistrzostwa jedynie II dywizji, czyli II ligi europejskiej. Co tam robi reprezentacja Polski - dwukrotny wicemistrz świata w halowym hokeju? Polacy zupełnie odpuścili tegoroczne Mistrzostwa Europy w Jekaterinburgu, gdyż przygotowywali się do walki o udział w igrzyskach w Pekinie. Ewentualny sukces w imprezie halowej został poświęcony na rzecz tych przygotowań. Osłabiona reprezentacja w Jekaterinburgu nie tylko nie wywalczyła medalu, ale spadła ligę niżej. Teraz musi jak najszybciej wrócić.

W Poznaniu Polacy będą faworytami mistrzostw. A wystartuje osiem reprezentacji. W grupie A znalazły się: Anglia, Białoruś, Portugalia i Szwajcaria, a w grupie B: Polska, Słowacja, Szkocja i Szwecja.