Krzynówek w Cottbus?

Klub niemieckiej Bundesligi Energie Cottbus jest zainteresowany sprowadzeniem Jacka Krzynówka. Największym problemem może się okazać zaporowa kwota odstępnego.

Nantes nie chce Rogera ?

Krzynówek pasowałby idealnie do systemu gry jaki preferuje trener Energie Bojan Prasinikar. - Gdy tak doświadczony piłkarz jak Krzynówek pojawia się na rynku, jesteśmy zobowiązani wziąć pod uwagę możliwość jego sprowadzenia - powiedział Steffen Heidrich, menadżer klubu regionalnej gazecie "Lausitzer Rundschau".

Pomocnik reprezentacji Polski jest od 2006 roku zawodnikiem VfL Wolfsburg. Kontrakt obowiązuje do czerwca 2009 roku. Krzynówek już wielokrotnie mówił, że chętnie zmieniłby otoczenie, bo w Wolfsburgu trener Felix Magath nie daje mu zbyt wiele pograć. Szkoleniowiec nie chciał go nigdzie puścić już wcześniej, mimo że Polak dostawał liczne propozycje, w tym wielomilionową ofertę z Borussii Dortmund. Klub było stać jest na utrzymywanie zawodnika, który mecze oglądał z ławki rezerwowych lub z trybun.

- Mogę pograć jeszcze dwa, trzy lata na wysokim poziomie. Będę zadowolony, jak zmienię otoczenie - powiedział Krzynówek. Dla walczącego o utrzymanie klubu z Cottbus (obecnie jest na 16. miejscu w Bundeslidze) 32-letni piłkarz byłby sporym wzmocnieniem. Nie wiadomo jednak, czy znajdą się pieniądze na zapłacenie wysokiego odstępnego i czy Magath będzie chciał pomóc ligowemu rywalowi. Póki co oficjalna propozycja kupna Krzynówka jeszcze nie wpłynęła.

Wyślij swoje zdjęcie na konkurs Siatkarskie Zdjęcie Roku 2008  ?