Nantes nie chce Rogera

- To nie wchodzi w grę - powiedział prezes FC Nantes Waldemar Kita na temat transferu do francuskiego klubu pomocnika reprezentacji Polski Rogera Guerreiro.

Edson z powrotem w Brazylii ?

Biznesmen polskiego pochodzenia udzielił wywiadu dla internetowej strony lequipe.fr. Stanowczo zaprzeczył, że Roger Guerreiro przyjdzie do Nantes podczas zimowego okienka transferowego. Powiedział zresztą, że w najbliższym czasie będzie się starać przede wszystkim "odchudzić" kadrę Nantes, co jest stanowczym życzeniem trenera Elie Baup. Dopiero jeśli uda się pozbyć kilku zawodników wtedy klub pomyśli o sprowadzeniu obrońcy, pomocnika i napastnika. Jeśli chodzi o napastnika, rozważany jest transfer mistrza Europy z 2000 roku, byłego gracza Arsenalu Londyn, obecnie rezerwowego Rennes Sylvaina Wiltorda.

FC Nantes po pierwszej rundzie Ligue 1 zajmuje 16. miejsce i ma tylko o pięć punktów więcej niż zajmujące 18. pozycję (pierwszą spadkową) Valenciennes. Kita, wraz z dyrektorem sportowym "Kanarków" Christianem Lariepe w październiku oglądał w Warszawie meczu Legia - Wisła. Od tego czasu pojawiały się informacje o zainteresowaniu francuskiego klubu polskimi piłkarzami, w tym Rogera Guerreiro.

Więcej o: