Borussia zarobi na Błaszczykowskim tak jak na Rosickim?

PRZEGLĄD PRASY. Villarreal, Celtic Glasgow, West Ham i Ajax - te kluby są poważnie zainteresowane Jakubem Błaszczykowskim. Szefowie Borussi Dortmund nie zamierzają jednak sprzedawać polskiego skrzydłowego i przygotowują dla niego nowy kontrakt. W ten sposób chcą sobie zagwarantować wyższy zysk w przypadku transferu - pisze ?Przegląd Sportowy?.

Gol Błaszczykowskiego bramką roku w Niemczech? 

- Podobną taktykę zastosowano kilka lat temu wobec Czecha Tomasa Rosickiego - mówi Sascha Fligge, dziennikarz gazety "Ruhr Nachrichten". - Miał sporo ofert, zagraniczne kluby oferowały po pięć milionów euro. Działacze Borussi szybko podpisali z nim nowy kontrakt, dali znaczną podwyżkę, a po pół roku sprzedali do Arsenalu za dziesięć milionów.

Błaszczykowski jest w tej chwili wyceniany na około 6 milionów euro, ale klub z Dortmundu z pewnością nie zgodziłby się na odejście Kuby za taką kwotę. - Gdy latem pojawiła się plotka, że Kubę chce Liverpool, Michael Zorc [dyrektor sportowy Borussi - Sport.pl] zapowiedział, że za Błaszczykowskiego będzie chciał 15 milionów euro. taka cena na razie skutecznie odstraszyła potencjalnych kupców - zaznacza Fligge.

Negocjacje na temat nowego kontraktu reprezentanta Polski mają rozpocząć się już za kilka dni, mimo że obecna umowa obowiązuje jeszcze przez dwa i pół roku.

Wichniarek: Do Polski nie wrócę, w kadrze nie zagram ?

Piłka nożna: Cashback 55 PLN od BetClick.com poleca Mateusz Borek - reklama ?