Burić za Kotorowskiego

Jasmin Burić podpisał 4,5-letni kontrakt z Lechem Poznań. A to oznacza, że z klubem po pięciu latach pożegna się Krzysztof Kotorowski.

Burić to 21-letni bramkarz z Bośni, młodzieżowy reprezentant tego kraju. Ostatnio grał w pierwszoligowym NK Celik, latem był już testowany przez Lecha, który szukał wówczas pierwszego bramkarza. Wtedy znalazł Ivana Turinę, a teraz sięgnął po Buricia, który będzie rezerwowym.

Z drużyny lidera polskiej ekstraklasy prawdopodobnie już zimą odejdzie Krzysztof Kotorowski, któremu w czerwcu kończy się kontrakt. - Jesteśmy pełni uznania dla tego, co Krzysztof zrobił dla klubu, ale nie wiążemy z nim przyszłości. Przynajmniej tej na boisku. Za to po zakończeniu kariery chętnie widzielibyśmy go w sztabie szkoleniowym - mówi dyrektor sportowy Lecha Marek Pogorzelczyk.

W klubie na razie nie ma konkretnej oferty kupna Kotorowskiego. - Cypryjczycy z Omonii Nikozja owszem, zadzwonili, ale na razie oficjalnej propozycji nie przysłali - mówi Pogorzelczyk. Lech oddał za darmo innego golkipera Pawła Linkę. Trafił on do greckiej Skody Xanthi.