PlusLiga Kobiet: Kto zatrzyma Aluprof?

Nie ma mocnych na dream team z Bielska-Białej. Drużyna, która składa się niemal z samych kadrowiczek, wygrała wczoraj dziesiąte spotkanie z rzędu.

Justyna Łunkiewicz i Monika Naczk, rezerwowe Centrostalu, odwróciły się tyłem do boiska niczym Jan Tomaszewski, kiedy nie chciał patrzeć, kiedy jego kolega strzela rzut karny. Siatkarki z Bydgoszczy miały wtedy piłkę setową. Gdyby ją wykorzystały, wyszłyby na prowadzenie w partiach 2:1 i zabrałyby drużynie Igora Prielożnego przynajmniej punkt. Ponieważ nie wykorzystały ani tej, ani kolejnych okazji na skończenie seta, Aluprof bezlitośnie od razu wykorzystał swoją szansę, a w kolejnym secie wprost rozniósł bydgoszczanki.

Na bielszczanki nie znalazła recepty w tym sezonie żadna polska drużyna. Aluprof systematycznie kroczy po trzy korony, jakie wytyczył sobie w tym sezonie - mistrzostwo kraju, Puchar Polski oraz europejski Puchar Konfederacji. Apetyty Centrostalu, największego zaskoczenia ligi, nie są tak wybujałe, ale w drugim secie zepchnęły w cień faworyta, wygrywając seta do 20.

W Bydgoszczy niespodzianki nie było, za co Centrostal zapłacił spadkiem z trzeciego miejsca. Coraz lepiej radzi sobie wicemistrz Polski z Piły. Siatkarki trenera Jerzego Matlaka po fatalnym początku wygrywają mecz za meczem i awansowały już na trzecie miejsce w tabeli. Największą niespodzianką 10. kolejki było pierwsze w tym sezonie zwycięstwo, w dodatku bez straty seta, Gedanii Żukowo (najmłodszy zespół ligi) z MKS Dąbrowa Górnicza.

Centrostal Bydgoszcz - Aluprof Bielsko-Biała 1:3 (16:25, 25:20, 27:29, 17:25)

Centrostal: Smak, Hardzejewa, Mróz, Kowalkowska, Kuligowska, Kuczyńska, Wysocka (libero) oraz Naczk, Kasprzyk, Nowakowska.

Aluprof: Skorupa, Horka, Gajgał, Bamber, Barańska, Dziękiewicz, Sawicka (libero) oraz Kaczmar, Okuniewska, Ciaszkiewicz, Studzienna.

Pozostałe wyniki i tabela: Farmutil Piła - Pronar Zeto Astwa AZS Białystok 3:0, Gedania Żukowo - MKS Dąbrowa Górnicza 3:0, Muszynianka Muszyna - Impel Gwardia Wrocław. W poniedziałek spotkanie Stal Mielec - Calisia (transmisja w Polsacie Sport od godz. 17.30).