Wygrana BTPS-u z Politechniką Radom

Siatkarki BTPS-u Białystok we własnej hali pokonały 3:1 Politechnikę Radom i do szóstego miejsca, które daje spokojne utrzymanie w II lidze, zbliżyły się na punkt

Było to ważna wygrana białostoczanek, gdyż siatkarki z Radomia to bezpośredni rywal w walce o utrzymanie. W pierwszym meczu tych zespołów w Radomiu nasze siatkarki nie zdołały ugrać nawet seta. Rewanż byłby w pełni udany, gdyby nie przegrany trzeci set.

- Prowadziłyśmy już 2:0 i to trochę nas uspokoiło - mówi Marta Wójcik, środkowa BTPS-u. - Na szczęście w czwartym secie zmobilizowałyśmy się jeszcze raz i wygrałyśmy. Ale najważniejszy był pierwszy set, gdy wygrałyśmy na przewagi.

Do rozgrywek białostoczanki wrócą 10 stycznia, gdy podejmą Spartę Warszawa.

BTPS Białystok - Politechnika Radom 3:1

Sety: 27:25, 25:19, 19:25, 25:23

BTPS: Właszczuk, Wójcik, Gosko, M.Korol, Kuczyńska, Dąbrowska, Obacz (libero) oraz Chańko, Okruszko, D. Skrypoczko.

Inne wyniki 13. kolejki

Legionovia Legionowo - Nike Ostrołęka 3:0, Tomasovia Tomaszów Lubelski - AZS AWF Warszawa 3:1, Start Łódź - Jedynka Aleksandrów Łódzki 0:3, Sparta Warszawa - ŁKS Łódź 3:0.