Zgoda jest nieobliczalna

EKSTRAKLASA PIŁKAREK RĘCZNYCH. Politechnika Koszalin podejmie siódmą ekipę ligi Zgodę Ruda Śląska-Bielszowice.

Pierwsze spotkanie obu zespołów lepiej wspominają akademiczki, po raz pierwszy wygrały w Bielszowicach (26:24). W tym sezonie znanym z żelaznej konsekwencji i pełnej poświęcenia gry ślązaczkom wiedzie się ze zmiennym szczęściem. Runda rewanżowa przyniosła podopiecznym Krzysztofa Przybylskiego (opiekun reprezentacji seniorek) wygraną z brązowymi medalistkami mistrzostw kraju Zagłębiem Lubin i nieoczekiwaną porażkę z MKS Jelenia Góra.

- Rywale grają w kratkę od początku tego sezonu. Myślę, że jest to spodowane decyzjami, jakie podjęto w tym klubie przed sezonem. Nastąpiła zmiana na ławce trenerskiej, zdecydowano się na odmłodzenie składu. Zespół potrzebuje czasu, by z tymi zmianami się oswoić. Zgoda to bardzo nieobliczalna drużyna, jeśli złapie odpowiedni rytm - jest groźna dla każdego. Mam nadzieję, że tak nie stanie się w Koszalinie - mówi opiekun akademiczek, Waldemar Szafulski.

W obozie akademiczek wyciągnięto wnioski z dwóch ostatnich - słabych w wykonaniu koszalińskiej "siódemki" - spotkań. - Zatraciliśmy to, co było charakterystyczne dla nas, czyli umiejętność walki do samego końca. Zmieniliśmy trochę program treningów i każdy trening rozpoczynaliśmy od gier i zabaw mających na celu na nowo zintegrować zespół - wyjaśnia szkoleniowiec.

To nie koniec zmian. Możliwe są także korekty w wyjściowym składzie. - Skład nie będzie oparty o renomę zawodniczek, ale o obserwacje z treningów poczynione na przestrzeni całego tygodnia - podkreśla Szafulski.

Mecz Politechniki ze Zgodą rozpocznie się w sobotę o godz. 17 w hali przy ul. Fałata.

Turniej w Szczecinie

Pogoń Handball Szczecin jest organizatorem piątkowej imprezy "Pogoń za zdrowiem", która skierowana jest dla dzieci i młodzieży z ośrodków wychowawczych i domów dziecka. Zabawa rozpocznie się o 10 w Centrum Kształcenia Sportowego przy Rydla.

Za to w hali SP 74 przy Seledynowej rozpocznie się dziś ogólnopolski turniej juniorek. Wystąpi osiem ekip. Dziś i w sobotę mecze eliminacyjne, w niedzielę spotkania o miejsca (finał o godz. 11.30). W roli gospodarza wystąpią siódemki Pogoni Handball i Kusego Szczecin. Rywalami będą Sośnica Gliwice, Zagłębie Lubin, Jutrzenka Płock i MKS Jelenia Góra.