Plebiscyt sportowy "Gazety": czy panie pomogą w głosowaniu?

W naszym panteonie gwiazd z mijającego roku pora na przedstawiciela piłki ręcznej 24-letniego Tomasza Rosińskiego (Vive Kielce) oraz 46-letniego kierowcę rajdowego Michała Sołowowa (Cersanit Rally Team).

Ten pierwszy w połowie roku świętował z kieleckim zespołem brązowy medal mistrzostw Polski, a teraz jest na najlepszej drodze, by sięgnąć po złoto. Mocno w tym sam pomaga, bo jest najskuteczniejszym zawodnikiem lidera ekstraklasy (i czwartym w całej lidze). - Szczególnie ten sezon jest dla niego udany, rozkręca się z meczu na mecz. To już nie tylko typowy egzekutor, choć prowadzi wśród najskuteczniejszych. Do tego sympatyczny, skromny i bardzo ambitny - podkreśla Radosław Wasiak, wieloletni kapitan Vive. Liczymy, że Rosińskiego mocno wspomogą również głosujące panie, bo przecież przed świętą wojną triumfował w ich rankingu na najprzystojniejszego w kieleckim zespole.

Zagłosuj już teraz . Plebiscyt Sportowy Gazety Wyborczej: Wybierz swojego ulubionego sportowca, trenera, drużynę

Dzięki Michałowi Sołowowowi znów głośno zrobiło się o rajdach. Nic dziwnego, bo po wicemistrzostwo Europy sięgało w tej specjalności naprawdę niewielu Polaków. - Bardzo długo trwało, zanim się z tym oswoiliśmy. Dopiero gdy w kraju zaczęto nas traktować na równi z tymi doskonałymi kierowcami. Choć od razu przyszła refleksja, czemu nie pierwsze miejsce, ale o to powalczymy w przyszłym roku - mówi pilot Maciej Baran. Jak układa się współpraca w duecie kielecko-krakowskim? - Od szęciu lat jeździmy ciągle ze sobą i coraz lepiej się rozumiemy. Uzupełniamy się - każdy ma swoją część do wykonania i staramy się to robić perfekcyjnie. Gdyby były błędy, nie udałoby się nam - dodaje Baran.

Stawiają Państwo na kogoś z tej dwójki? Zapraszamy do zabawy! Można głosować - nie tylko na nominowanych - na kuponach, które publikujemy codziennie w "Gazecie". Do końca tygodnia znajdą je Państwo również w rozdawanym w centrum Kielc bezpłatnym "Metrze" (je także należy przysłać lub przynieść do naszej redakcji; decyduje data stempla pocztowego). Można również wysłać plebiscytowy SMS (instrukcja w ramce) oraz dokonać wyboru w internecie (szczegóły na www.kielce.agora.pl).

Przypominamy, że wyłączną decyzją internautów zostanie nagrodzona także DRUŻYNA ROKU (głosowanie trwa na www.kielce.gazeta.pl), a specjalna kapituła nagrodzi obiecującego sportowca tytułem NADZIEI WOJEWÓDZTWA .

Jak głosować przez SMS

SMS-y można wysyłać na numer 71007 (koszt to 1,22 zł z VAT-em). Wiadomość należy sformułować według wzoru: Ki.S.imię nazwisko sportowca.T.imię nazwisko trenera.imię nazwisko głosującego. Np. jeśli Jan Kowalski głosuje na Radosława Babicę i Wiktora Pyka, powinien wysłać taką wiadomość: Ki.S.Radosław Babica.T.Wiktor Pyk.Jan Kowalski.

NASZE PROPOZYCJE

SPORTOWIEC ROKU:

Radosław Babica (Nosan Kielce, bilard), Radosław Cierzniak (Korona Kielce, piłka nożna), Rafał Dobrowolski (Stella Kielce, łucznictwo), Sandra Drabik (Kick Boxing Kielce, kick-boxing), Edi Andradina (Korona Kielce, piłka nożna), Piotr Gawęcki (Korona Kielce, piłka nożna), Rafał Gozdalski (KSKT Kielce, taekwondo), Justyna Hampel (KSZO Ostrowiec, pływanie), Mateusz Jachlewski (Vive Kielce, piłka ręczna), Marek Jaskółka (Akwedukt MAC Edukacja Kielce, triatlon), Jarosław Olech (Tęcza Społem Kielce, trójbój siłowy), Maciej Pałyszko (KKL Kielce, lekka atletyka), Tomasz Rosiński (Vive Kielce, piłka ręczna), Michał Sołowow (Cersanit Rally Team, rajdy samochodowe), Maciej Stańco (Automobilklub Kielecki, wyścigi samochodowe), Marek Szafarczyk (Kielecki Klub Karate Kyokushin, karate), Jakub Szałankiewicz (Stakolo Staszów, siatkówka plażowa), Filip Szołowski (Akwedukt MAC Edukacja Kielce, triatlon), Rafał Wójcik (KKL Kielce, lekka atletyka), Daniel Żółtak (Vive Kielce, piłka ręczna).

TRENER ROKU:

Włodzimierz Gąsior (Korona Kielce, piłka nożna), Grzegorz Nowaczek (Rushh Kielce, boks), Wiktor Pyk (Stella Kielce, łucznictwo), Andrzej Szołowski (Akwedukt MAC Edukacja Kielce, triatlon), Bogdan Wenta (Vive Kielce, piłka ręczna).