BJ Flores kolejnym rywalem Adamka

Kolejnym rywalem mistrza świata wagi junior ciężkiej federacji IBF Tomasza Adamka (36-1, 24 KO) będzie Amerykanin BJ Flores (21-0-1, 13 KO) - wynika z informacji Bokser.org.

Więcej o boksie na bokser.org ?

Walka planowana jest na 21 marca w hali Prudential Center w Newark - tej samej, w której w zeszły czwartek Adamek wywalczył mistrzowski pas, pokonując Steve'a Cunninghama. Aktualnie toczą się rozmowy ze stacjami telewizyjnymi w sprawie wykupu praw do transmisji.

Obóz Polaka wierzy, że po pochlebnych recenzjach, jakie w USA zebrała jego potyczka z Cunninghamem, Adamkiem zainteresują się największe telewizje takie jak HBO czy Showtime.

Noszący przydomek "Niebezpieczny" 29-letni BJ Flores na zawodowych ringach stoczył do tej pory 22 walki, z których 21 wygrał, a 1 zremisował. Jako amator był zdobywcą amerykańskich Złotych Rękawic w kategorii półciężkiej (1997) i mistrzem USA w wadze ciężkiej (2001, 2002).

W swojej ostatnim profesjonalnym pojedynku, w lutym tego roku, Flores po wyrównanych 12 rundach zwyciężył na punkty mocno bijącego Darnella Wilsona.

Po ubiegłotygodniowej walce, w której Adamek w pięknym stylu zdetronizował Cunningham mówiło się o tym, że kolejnymi rywalami Polaka mogą być Bernard Hopkins, Roy Jones i Chad Dawson.

Sam przegrany, były mistrz Cunningham, także domagał się rewanżu, bo uważa że walkę w Newark wygrał. Jego zdaniem tylko "przypadkowe nokdauny" sprawiły, że sędziowie zdecydowali inaczej. W kontrakcie na walkę nie było jednak zapisu o takim starciu. Dlatego promotorzy Adamka mają wolną rękę w wyborze pretendeta do tytułu.

Pol i Leniarski o przyszłości Adamka | wideo

Więcej o: