Sport w skrócie

Przedsprzedaż na Azoty

W środę od godz. 13 i jutro prowadzona będzie przedsprzedaż wejściówek na ostatni mecz ligowy piłkarzy ręcznych Vive Kielce w tym roku z Azotami Puławy (piątek godz. 18). Będzie je można nabyć tradycyjnie w kwiaciarni U Radka (ul. 1 Maja 4), zakładzie Foto Perfect (ul. Paderewskiego 32), kantorze U Marynarza (ul. Sienkiewicza 21), domu mody Fantazjusz (ul. Sienkiewicza 6) i sekretariacie klubu (ul. Krakowska 72). Wejściówki na sektory centralne są w cenie 8 i 12 zł (normalne i ulgowe), a boczne odpowiednio 6 i 8 zł. W dniu meczu kasy będą czynne od godz. 16.

Zagłosuj już teraz . Plebiscyt Sportowy Gazety Wyborczej: Wybierz swojego ulubionego sportowca, trenera, drużynę

Czwórka w kadrze

Świetne wyniki zawodników KSKT Kielce na mistrzostwach Polski (10 medali pod koniec listopada w Lublinie) zaowocowały powołaniami do kadry narodowej. W zespole juniorów znalazła się czwórka podopiecznych Rafała Gozdalskiego: 16-letnia Paulina Przytuła (kategoria do 50 kg) i jej rówieśnik Tomasz Rydz (58 kg) oraz o rok młodsi Adrian Sidor (52) i Ziemowit Zgoliński (70). Będą się przygotowywać i starać o wyjazd na mistrzostwa świata juniorów (w listopadzie przyszłego roku w Mar del Plata w Argentynie) oraz mistrzostwa Europy juniorów (w kwietniu w hiszpańskim Benidormie). Przytuła i Rydz mogą się też pochwalić stopniami mistrzowskimi - oboje zdali w Lublinie egzaminy na pierwszy dan.

Korona nr 1

Kielecki klub zajął z dorobkiem 516 punktów pierwsze miejsce we współzawodnictwie młodzieżowym w futbolu za sezon 2007/2008. Korona w stawce 104 świętokrzyskich klubów wyprzedziła KSZO-Junior Ostrowiec (414 punktów) i Juventę Starachowice (200 punktów). Za największy postęp w szkoleniu młodzieży ŚZPN wyróżnił Zenit Chmielnik, a najlepszym działaczem został Robert Stachura, kierownik drużyn młodzieżowych Korony. Nagrodzono również szkoleniowców, których drużyny okazały się najlepsze w województwie: wśród juniorów starszych - Marka Parzyszka (Korona), juniorów młodszych - Waldemara Domagałę, trampkarzy starszych - Piotra Stańczyka (obaj KSZO Junior), trampkarzy młodszych - Waldemara Raka (Juventa), młodzików starszych - Sebastiana Srokosza (Zenit), młodzików młodszych - Marcina Wróbla (KSZO Junior), orlików starszych - Krzysztofa Mądzika oraz orlików młodszych - Mariusza Słabiaka (obaj Korona).