SPORT W SKRÓCIE

Mistrz w deblu

TENIS. Radomianin Norbert Sobol został mistrzem Polski trenerów i instruktorów tenisa w grze deblowej. Zawody pod patronatem Polskiego Związku Tenisowego odbyły się na kortach klubu DeSki Warszawa i zgromadziły na starcie 20 duetów z całej Polski. Sobol występował w parze z wrocławianinem Błażejem Tondelem. Obaj okazali się bezkonkurencyjni, zdobywając tytuł mistrzów kraju. W finale radomsko-wrocławska para uporała się z Bartłomiejem Kuchtą i Piotrem Raciborskim w dwóch setach - 7:5, 7:6.

Liczą na udany rewanż

SIATKÓWKA. Juniorki UKS 33 Radom przegrały pierwszy finałowy pojedynek w I lidze na Mazowszu. Radomianki rywalizowały ze Spartą Warszawa, przygrywając w stolicy 0:3. W najbliższą środę w hali Publicznego Gimnazjum nr 13 przy ulicy 25 Czerwca odbędzie się mecz rewanżowy. Aby myśleć o awansie do zmagań na arenie ogólnopolskiej, podopieczne trenera Krzysztofa Kubika muszą ograć warszawski zespół bez starty seta. Początek meczu o godzinie 16.45.

Zrezygnował z funkcji

JUDO. Andrzej Falkiewicz nie jest już prezesem Polskiego Związku Judo. Trener i wychowawca kolejnych pokoleń zawodników Startu Radom podjął decyzję o wycofaniu się z ponownego ubiegania się o funkcję sternika, w trakcie kongresu PZJ. Na miejsce radomianina działacze związku na stanowisko szefa polskiego judo wybrali dwukrotnego olimpijczyka: z Seulu i Barcelony - Wiesława Błacha.

Zwycięstwa przy stołach

TENIS STOŁOWY. Zespoły radomskiej Broni po raz kolejny zaliczyły udane występy w rozgrywkach ligowych. Trzecioligowy zespół, w którym prym wiodą doświadczeni Jan Molęda, Stefan Wielgus i Dariusz Świątek, bez kłopotów uporał się w Ożarowie Mazowieckim z miejscową Ożarowianką, wygrywając 10:4. Radomianie w ośmiu dotychczasowych meczach sezonu 2008/2009 wygrali wszystkie pojedynki i z kompletem 16. punktów prowadzą w lidze. Z kolei rezerwy Broni pokonały 10:2 AZS Politechnikę Warszawską i w czwartoligowej klasyfikacji aktualnie zajmują pozycję wicelidera. Równie dobrze spisały się panie. Druga drużyna Broni rywalizująca na trzecim szczeblu rozgrywek pokonała Mag Ostrołęka 7:3, awansując na trzecie miejsce w tabeli. Z kolei pierwszy zespół, który walczy w drugiej lidze, tym razem odpoczywał. Rywal - GOSiR Piaseczno zwrócił się do radomianek z prośbą o przełożenie pojedynku, dlatego mecz odbędzie się w późniejszym terminie.