I liga piłkarzy ręcznych: szóste i ósme na półmetku

Świętokrzyskie siódemki bez zwycięstwa na zakończenie pierwszej rundy rozgrywek.

Zagłosuj już teraz . Plebiscyt Sportowy Gazety Wyborczej: Wybierz swojego ulubionego sportowca, trenera, drużynę

Wisła Sandomierz - NMC Powen Zabrze 24:31 (13:11)

Wisła: Serafin, Polit - Ogrodnik 6, M. Kubisztal 4, Kuroś 4, Dusak 4, D. Karbownik 3, Gach 2, Guz 1, Stępień, Cupisz, Kutek, Pawelczyk.

Gospodarze długo mogli mieć nadzieję, że pójdą w ślady ASPR Zawadzkie i znajdą znów sposób na lidera. Pierwszy remis notowali dopiero w 24. min (9:9), ale na przerwę schodzili z dwubramkowym prowadzeniem (a powinni wyżej, gdyby nie Cezary Winkler w bramce gości). Wprawdzie szybko po przerwie zabrzanie odzyskali prowadzenie (14:13 w 34 min.), ale Wisła umiała odpowiedzieć i znów wygrywała 17:16 (43.). - Walczyliśmy w miarę równo do 52. min. Było 22:25, ale Mariusz Kubisztal przestrzelił karnego... Potem zabrakło sił, wynik jest jednak trochę za wysoki - podsumował Adam Węgrzynowski, trener gospodarzy.

Norgips Gwardia Opole - KSSPR Końskie 33:23 (16:13)

Końskie: Ratuszniak, F. Sadowski - Smołuch 5, T. Napierała 4, R. Napierała 4, N. Trojanowski 4, Iskra 4, Makuch 1, Juszczyk 1, R. Przybylski, Bąk, Fiutek.

Czwarta z rzędu wyjazdowa porażka konecczan. - Co zadecydowało? Przede wszystkim brak skuteczności. Przed przerwą gospodarze przez to odskoczyli nam na trzy bramki. Mecz rozstrzygnął się tuż po zmianie stron. Znów nie trafialiśmy, a sami zostaliśmy kilkakrotnie skontrowani - opowiadał Marian Panek, trener KSSPR.

Po świątecznej przerwie pierwszoligowcy wrócą do gry dopiero 24 stycznia. Wisła nawet tydzień później, bo mecz z ASPR Zawadzkie u siebie przełożyła na 6 lutego.