Kuszczak i Foster będą mocniej walczyć o miejsce w bramce United

Sir Alex Ferguson, menedżer Manchesteru United oczekuje, że Ben Foster i Tomasz Kuszczak będą jeszcze mocniej rywalizować o miejsce w bramce klubu z Old Trafford mimo, że Edvin van der Sar po raz kolejny zamierza odłożyć swoje odejście na emeryturę i chce zostać w United do czerwca 2010 roku.

Kuszczak nie pokazał, że jest lepszy ?

Ani Kuszczak, ani Foster, którego często nękają kontuzje, nie zrobili aż tak wielkiego postępu na jaki miał nadzieję Ferguson. Dlatego Szkot nakłania 38-letniego van der Sara do pozostania w klubie. Trener United spodziewa się, że za rok sytuacja będzie zupełnie inna. - Myślę, że w następnym sezonie Ben i Tomasz będą mocniej rywalizować. Sprawdzimy, który z nich bardziej nadaje się na pierwszego bramkarza Manchesteru - powiedział Ferguson.

- Ostatnio często korzystamy z Bena i Tomasza, bo to pozwala Edwinowi odpocząć przed naprawdę ważnymi meczami. Edwin doskonale rozumie moje powody i ma duży wpływ na to, jaka będzie przyszłość Bena i Tomka - mówi Ferguson.

- To będzie jego ostatni sezon, bo zbliża się już do 40, a to świetny wiek dla faceta - dodaje Ferguson

Ferguson przed meczem z Tottenhamem na White Hart Lane nie ma pewności czy zagrają narzekający na drobne urazy Ronaldo, Carrick, Berbatow i Ferdinand. Mecz z Tottenhamem będzie ostatnią ligową potyczką United przed wylotem na klubowe mistrzostwa świata rozgrywane w Japonii.