Zakończenie pierwszej rundy u wicemistrza Polski

Drugi mecz trenera Wiesława Popika w roli trenera siatkarek Stali Mielec i drugie arcytrudne zadanie. Tym razem jego podopieczne zagrają w Pile z wicemistrzem Polski - Farmutilem.

- Na pewno nasze rywalki to zespół poukładany, z dobrymi zawodniczkami w składzie. My jednak nie zamierzamy się poddać i nie jedziemy tam, by przegrać - mówi przed spotkaniem Karolina Olczyk, kapitan Stali Mielec. Pilanki od samego początku stawiane były w roli faworytek ligi, ale początku sezonu nie zaliczą do udanych. Teraz starają się nadrabiać straty do czołówki. W tabeli zajmują czwarte miejsce z 12 punktami, czterema więcej niż mają mielczanki.

- Mam nadzieję, że to, co trenujemy w tygodniu, wyjdzie w meczu, choć wiadomo, że trening i mecz to dwie różne sprawy. W tygodniu nie ma stresu meczowego - stwierdza Olczyk, która razem z koleżankami z drużyny od ponad tygodnia trenuje pod okiem nowego szkoleniowca Wiesława Popika. - Czy to wystarczająco długo, by pokazać to, czego nas uczy trener? Mam nadzieję, że tak. Teoretycznie można powiedzieć, że Mielec na pewno przegra, ale często na szczęście decyduje dyspozycja dnia, dlatego na pewno nie zamierzamy złożyć broni przed meczem - dodaje.

Spotkanie w Pile zakończy pierwszą rundę PlusLigi Kobiet. Mielczanki najprawdopodobniej zagrają w nim w pełnym składzie. Do treningów wróciła bowiem libero Magdalena Banecka. - Magda trenuje od początku tygodnia. Mam nadzieję, że zagra - wyjaśnia Olczyk.

Początek spotkania w niedzielę o godz. 14.

Pary 9. kolejki PlusLigi Kobiet:

MKS Dąbrowa Górnicza - Gwardia Wrocław, Aluprof Bielsko-Biała - Gedania Żukowo, Centrostal Bydgoszcz - Calisia Kalisz, Farmutil Piła - Stal Mielec, Pronar Zeto Astwa AZS Białystok - Muszynianka Muszyna.