PŚ w Hochfilzen: Wygrana Hauswald, Gwizdoń jedenasta

Simone Hauswald (dawniej Denkinger) wygrała sprint biathlonowego Pucharu Świata w austriackim Hochfilzen. Niemka miała piąty czas biegu i była bezbłędna na strzelnicy. Najlepsza z Polek, Magdalena Gwizdoń, zajęła jedenaste miejsce.

Sikora czwarty w sprincie w Hochfilzen

Niemki dominują w biathlonowym Pucharze Świata od lat. Mają najszerszą i najbardziej wyrównaną reprezentacje. W tym sezonie na podium stawały już Magdalena Neuner, Kati Wilhelm i Martina Beck. Dziś najlepsza okazała się Simone Hauswald a trzecia była Andrea Henkel.

Hauswald (startująca w poprzednich sezonach pod panieńskim nazwiskiem Denkinger) pobiegła wolniej od Neuner, Wilhelm i Henkel, jednak ani razu nie pomyliła się na strzelnicy. Jej rodaczki strzelały słabiej: Henkel z jednym pudłem była trzecia, a Wilhelm i Neuner pomyliły się odpowiednio dwa i trzy razy i zakończyły zawody poza pierwszą dziesiątka. Drugie miejsce zajęła Rosjanka Swietłana Slepcowa.

Magdalena Gwizdoń była jedenasta, czyli powtórzyła wynik sprzed tygodnia. Polka od początku sezonu prezentuje dobrą dyspozycje biegową jednak dużo gorzej prezentuje się na strzelnicy. Z jednym pudłem Polka była 49. po pierwszym strzelaniu. W drugim była już bezbłędna. Dobry bieg pozwolił jej na zajęcie pozycji w czołówce.

Po raz drugi w tym sezonie punkty Pucharu Świata zdobyła Weronika Nowakowska, która była 26. Po pierwszym strzelaniu w dwudziestce była Agnieszka Grzybek, jednak dwa pudła w pozycji stojącej sprawiły że ostatecznie Polka zajęła 49 miejsce.

Wszystkie trzy zawodniczki pobiegną w sobotnim biegu pościgowym (kwalifikuje się do niego 60 pierwszych zawodniczek w sprincie).

Wyniki:

...

Klasyfikacja generalna PŚ (po 4 z 26 zawodów):

...