Dzięki Świderskiemu Macerata pokonała Palmę

Po kontuzji, jaką Sebastian Świderski odniósł w Meczu Gwiazd siatkarskiej Serie A nie ma już śladu. Zawodnik wrócił do gry i jest w świetnej formie, co udowodnił w czwartek, w meczu Ligi Mistrzów. "Dzięki Świderskiemu Macerata pokonała Palmę" - pisze "La Gazzetta dello Sport".

Wielka Skra pokonała siatkarską potęgę ?

Polski zawodnik zdobył w meczu 17 punktów - najwięcej w drużynie Lube Banca. Samo spotkanie nie było szczególnie emocjonujące, włoski klub szybko rozprawił się z hiszpańskim zespołem.

Macerata była niezwykle zdeterminowana i bardzo szybko podyktowała swój rytm gry. Wyprowadzała skuteczne akcje i wywierała presję na zachwianym bloku Hiszpanów, dla których tylko w początkowej fazie drugiego seta zapalił się jakiś płomyk nadziei. Został jednak bardzo szybko zgaszony przez Omrcena. Macerata zdobyła kolejne punkty i przypuszczalnie zakończy rozgrywki na pierwszym miejscu w grupie.

Serie A siatkarzy: Świderski znowu gra ?

Portol Palma - Lube Banca macerata 0:3 (16-25, 16-25, 16-25)

PORTOL PALMA: Sevillano 8, Garcia Torres 4, I. Perez 3, Concina 12, Stepanenko 5, Torre 2; Contreras

(L), Diaz Romeral 4, Urnaut , J. Perez oraz Fernandez, Carinelli.

LUBE BANCA MARCHE MACERATA: Saraceni 7, Lebl 6, Omrcen 12, Świderski 17, Rodrigao 8, Vermiglio

2; Corsano (L) oraz Bartoletti, Snippe, Martino, Podrascanin, Monopoli.

Articles reprinted in this issue in collaboration with La Gazzetta dello Sport/www.gazzetta.it are copyrighted 2008 by The RCS Quotidiani S.p.A. Companies, Inc. All rights reserved. Artykuły opracowane we współpracy z La Gazzetta dello Sport/www.gazzetta.it Wydawca The RCS Quotidiani S.p.A. Companies, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone.