Dyrektor interweniuje, Real przeciw Dudkowi

Nie ma chyba co marzyć, żeby Jerzy Dudek stanął w bramce Realu Madryt w sobotnim klasyku z Barceloną na Camp Nou. W sprawie obsady bramki u Juande Ramosa interweniował dyrektor sportowy Realu i członkowie zarządu

Dudek: Czy zostanę w Realu zależy tylko od Ramosa ?

- Co ty wyprawiasz? - miał pytać Juande Ramosa Predrag Mijatovic po tym jak w meczu z Zenitem w Lidze Mistrzów nowy trener Realu postawił na Jerzego Dudka. Jeszcze większym zaskoczeniem było stwierdzenie Ramosa, że jeszcze nie podjął decyzji kogo: Dudka czy Casillasa wystawi na Camp Nou. I, że decyzję podejmie w ostatniej chwili.

W Madrycie te słowa wywołały konsternację. Odsunąć Casillasa, legendę klubu? Według dziennika "As" w tej sprawie interweniowali też u trenera członkowie zarządu Realu. Ci, którzy będą decydowali, czy za siedem miesięcy kontrakt z Juande Ramosem zostanie przedłużony. Czy trener Realu ulegnie presji?

Zdaniem "As-a" bronić na Camp Nou będzie Casillas, a Ramos nie wystawił go na Zenit tylko dlatego, by odpoczął przed klasykiem. Według hiszpańskiego dziennika Juande Ramos chciał, by Casillas w ogóle nie znalazł się w meczowej 18-tce, ale sam Iker poprosił go, że chce być blisko drużyny. Usiadł więc na ławce na własną prośbę.

Czy Jerzy Dudek zagra w Gran Derbi?

Nowy szkoleniowiec Realu Madryt, Juande Ramosem jeszcze nie zdecydował, na którego z bramkarzy postawi w meczu przeciwko Barcelonie. Jerzy Dudek wierzy jednak, że to on, a nie Casillas, wystąpi na Camp Nou. Co jeszcze ma do powiedzenia polski bramkarz przeczytasz tutaj.  ?

W Hiszpanii natomiast większość dziennikarzy jest zdania, że szansę Polaka są bardzo nikłe. Paulo Polo z "Marki", uważa, że gdyby nowy trener Realu Juande Ramos nie wystawił Casillasa na Camp Nou, byłoby to trenerskie samobójstwo. Argumenty dziennikarza poznasz, czytając artykuł Dudek w bramce Realu - Na chwilę? ?

Niezależnie jednak od sobotnich ustaleń, to Dudek a nie Casillas zagrał w środę w Lidze Mistrzów. Pierwsza decyzja Ramosa: Casillas na ławce, Dudek w składzie ?

Więcej o: