Polacy bez medalu w drugim dniu pływackich ME

Otylia Jędrzejczak szósta na 50 m st. motylkowym (27,39 s), Aleksandra Miciul siódma na 100 m st. grzbietowym (1.00,94), Przemysław Wilant ósmy na 50 m st. grzbietowym (24,92) to dorobek polskiej ekipy w drugim dniu mistrzostw Europy w pływaniu na krótkiej pływalni w Antwerpii.

Polacy bez medalu w drugim dniu pływackich ME

Otylia Jędrzejczak szósta na 50 m st. motylkowym (27,39 s), Aleksandra Miciul siódma na 100 m st. grzbietowym (1.00,94), Przemysław Wilant ósmy na 50 m st. grzbietowym (24,92) to dorobek polskiej ekipy w drugim dniu mistrzostw Europy w pływaniu na krótkiej pływalni w Antwerpii.

Powody do radości mieli w piątek Niemcy. Thomas Rupprath pobił rekord świata na 100 m st. motylkowym czasem 50,26 s. Jego koleżanka Anna Poleska poprawiła własny rekord Europy na 200 m st. klasycznym (2.21,93). Dwukrotnie rekord Europy na 100 m st. grzbietowym biła też Czeszka Ilona Hlavackowa - 58,59 (w półfinale) i 57,75 (w finale).

Wyniki finałów drugiego dnia:

kobiety -

100 m st. dow.

1. Inge de Bruijn (Holandia) 52,65

2. Martina Moravcova (Słowacja) 52,97

3. Johanna Sjoeberg (Szwecja) 53,01

4. Petra Dallmann (Niemcy) 53,73

5. Solenne Figues (Francja) 54,10

6. Jelena Popczenko (Białoruś) 54,64

7. Jana Myskova (Czechy) 54,97

8. Rosalind Brett (W.Brytania) 55,55

800 m st. dow.

1. Flavia Rigamonti (Szwajcaria) 8.17,20

2. Anja Carnan (Słowenia) 8.20,31

3. Irina Ufimcewa (Rosja) 8.23,28

4. Rebecca Cooke (W.Brytania) 8.28,00

5. Chantal Strasser (Szwajcaria) 8.32,42

6. Marianna Lymberta (Grecja) 8.33,85

7. Angelika Oleksy (Polska) 8.35,78

8. Jana Henke (Niemcy) 8.36,01

100 m st. grzb.

1. Ilona Hlavackova (Czechy) 57,75 rekord Europy

2. Sarah Price (W.Brytania) 59,46

3. Janine Pietsch (Niemcy) 59,79

4. Anu Koivisto (Finlandia) 1.00,07

5. Louise Ornstedt (Dania) 1.00,18

6. Nina Zhivanevskaya (Hiszpania) 1.00,19

7. Aleksandra Miciul (Polska) 1.00,94

8. Alessandro Cappa (Włochy) 1.01,20

50 m st. mot.

1. Therese Alshammar (Szwecja) 25,73

2. Anna-Karin Kammerling (Szwecja) 25,88

3. Natalia Sutiagina (Rosja) 27,25

4. Inge Dekker (Holandia) 27,32

5. Rosalind Brett (W.Brytania) 27,34

6. Otylia Jędrzejczak (Polska) 27,39

7. Fabienne Dufour (Belgia) 27,48

8. Karen Egdal (Dania) 27,61

200 m st. klas.

1. Anne Poleska (Niemcy) 2:21,93 rekord Europy

2. Mirna Jukic (Austria) 2:22,26

3. Emma Igelstroem (Szwecja) 2:23,36

4. Sara Nordenstam (Szwecja) 2.25,35

5. Heidi Earp (W.Brytania) 2.25,36

6. Simona Drozdova (Czechy) 2.26,95

7. atalia Hissamutdinova (Estonia) 2.27,24

8. Michelle Vlaskova (Czechy) 2.29,85

4x50 m st. dow.

1. Szwecja 1.38,29 (Cathrine Carlsson, Johanna Sjoeberg, Therese Alshammar, Anna-Karin Kammerling)

2. Holandia 1.39,02 (Suze Valen, Hinkelinen Schrueder, Annabel Kosten, Inge De Bruijn)

3. Niemcy 1.39,60 (Petra Dallman, Ann-Christian Langmaack, Katrin Meissner, Janine Pietsch)

4. W.Brytania 1.40,95

5. Finlandia 1.41,16

6. Belgia 1.42,17

7. Francja 1.43,38

8. Grecja 1.44,88

mężczyźni -

50 m st. grzb.

1. Stev Theloke (Niemcy) 23,97

2. Ante Maskovic (Chorwacja) 24,53

3. Peter Mankoc (Słowenia) 24,54

4. Darius Grigalionis (Litwa) 24,73

5. Gregor Tait (W.Brytania) 24,74

6. Władysław Aminow (Rosja) 24,76

7. Jakob Andersen (Dania) 24,80

8. Przemysław Wilant (Polska) 24,92

100 m st. klas.

1. Oleg Lisogor (Ukraina) 59,02

2. James Gibson (W.Brytania) 59,23

3. Daniel Malek (Czechy) 59,51

4. Darren Mew (W.Brytania) 59,59

5. Jarno Pihlava (Finlandia) 59,82

6. Jose Cuto (Portugalia) 59,92

7. Tony de Pellegrini (Francja) 1.00,23

8. Martin Gustafsson (Szwecja) 1.00,27

100 m st. mot.

1. Thomas Rupprath (Niemcy) 50,26 rekord świata

2. Lars Froelander (Szwecja) 50,58

3. James Hickman (W.Brytania) 51,32

4. Lars Conrad (Niemcy) 51,75

5. Zsolt Gaspar (Węgry) 52,01

6. Joris Keizer (Holandia) 52,05

7. Denis Silantiew (Ukraina) 52,31

8. Tero Valimaa (Finlandia) 52,38

400 m st. zm.

1. Alessio Boggiatto (Włochy) 4.06,99

2. Robin Francis (W.Brytania) 4.08,49

3. Jacob Frilund Carstensen (Dania) 4.08,58

4. Pierre Henri (Francja) 4.09,03

5. Nicolas Roustoucher (Francja) 4.09,14

6. Yves Platel (Szwajcaria) 4.11,70

7. Michael Platel (Szwajcaria) 4.11,73

8. Aleksiej Kowrigin (Rosja) 4.19,73