"Cygan", "Diablo" i "Harnaś" walczą w Kętrzynie

Już 13 grudnia w Kętrzynie kolejna Wielka Gala Boksu Zawodowego grupy Bullit KnockOut Promotions. W zaplanowanej na 10 rund walce wieczoru wystąpi Dawid "Cygan" Kostecki. Oprócz niego fani boksu będą mogli zobaczyć w akcji między innymi Pawła "Harnasia" Kołodzieja i Krzysztofa "Diablo" Włodarczyka.

Więcej o boksie na bokser.org ?

W hali kętrzyńskiego MOSiRu popularny "Cygan" skrzyżuje rękawice z noszącym ringowy przydomek "Młot" Kenijczykiem Samsonem Onyango. Rywal Polaka na zawodowych ringach stoczył do tej pory 19 walk - 17 z nich wygrał, w tym 12 przez nokaut.

Kostecki, którego poprzedni przeciwnik zrejterował z ringu już w 1. rundzie, nie może doczekać się kolejnej walki. - Czuję głód boksu - mówi "Cygan". - Onyango to kawał chłopa, ma 190 cm wzrostu - to bardzo dużo jak na wagę półciężką. Nigdy nie przegrał walki przed czasem. Chcę jako pierwszy zafundować mu nokaut! - zapowiada Polak.

Przed Kosteckim na ring wyjdzie były młodzieżowy mistrz świata federacji WBC w limicie do 91 kg - Paweł Kołodziej. "Harnaś" zmierzy się z twardym i doświadczonym w bojach z czołówką europejskiej kategorii junior ciężkiej Jean-Claudem Bikoi.

Kętrzyńska publiczność będzie również świadkiem pokazowego sparingu Krzysztofa "Diablo" Włodarczyka z Węgrem Oliverem Rubinem. Były czempion federacji IBF kategorii cruiser szykuje się do zaplanowanej na marzec walki z Giacobbe Fragomenim o mistrzostwo świata organizacji WBC. Niestety ze względu na przepisy federacji "Diablo" nie może już do marca wystąpić w żadnym oficjalnym pojedynku. Stąd pomysł promotorów pięściarza na pokazowy sparing na gali bokserskiej. Ma on pozwolić Włodarczykowi na sprawdzenie się między linami w warunkach jak najbardziej zbliżonych do prawdziwej walki.

W Kętrzynie wystąpią także: aktualny czempion WBC wagi junior ciężkiej Tomasz Hutkowski i doświadczony półśredni Krzysztof Bienias.

Sprzedaż biletów na Wielką Galę Boksu Zawodowego w Kętrzynie prowadzą kasy hali miejscowego MOSiR- ul. Kazimierza Wielkiego 12a i Punkt Informacji Turystycznej w Ratuszu Miejskim - ul. Piłsudskiego 1.

Bezpośrednią relację telewizyjną z Kętrzyna przeprowadzą Polsat i Polsat Sport Extra.