Dwóch kibiców Tottenhamu zatrzymanych za obrażanie Campbella

Angielska policja zatrzymała dwóch kibiców Tottenhamu, którzy obrażali Sola Cambella. Ich identyfikację przyśpieszyło umieszczenie w internecie zdjęć poszukiwanych osób.

Obrażałeś jak rasista, będziesz w gazecie ?

W sumie angielska policja opublikowała zdjęcia 16. osób, którym zarzuca się wznoszenie rasistowskich i homofobicznych haseł pod adresem obrońcy Portsmouth, Sola Campbella.

- Podczas spotkania Portsmouth - Tottenham kierowali oni homofobiczne obelgi w kierunku Campbella. Uważam to za niedopuszczalne bez względu na miejsce i okoliczności. Tłumaczenie, że był to tylko mecz jest bezcelowe - mówi inspektor Neil Sherrington.

Dodał przy tym, że większość spośród 2,5 tysiąca kibiców nie brała udziału w obrażaniu Cambpella, jednak była "spora grupa", która się tego dopuściła. - Chcemy zakomunikować wszystkim, że tego typu zachowania nie będą tolerowane i spotkają się z naszą zdecydowaną reakcją - zapowiedział Sherrington.

W przypadku udowodnienia winy grozi kara od grzywny w wysokości tysiąca funtów do 10-letniego zakazu stadionowego.

Władze Tottenhamu zapowiedziały, że będą współpracować z policją i nie zawahają się przed nakładaniem zakazów stadionowych.

Obrażał Mido, uniknie kary.

Szefostwo Middlesbrough i Angielska Federacja Piłkarska (FA) potępiły wyrozumiałość sędziego, który nie ukarał kibica Newcastle United, który przyznał się do winy obrażania Egipcjanina Mido.

49-letni Barry Norman Hutchinson potwierdził, że wznosił rasistowskie i obraźliwe hasła podczas meczu obu drużyn 29 listopada. Nałożono na niego grzywnę w wysokości 270 funtów i obciążono kosztami procesu wynoszącymi 45 funtów.

Jego 23-letni syn nie przyznaje się do tych samych zarzutów.

- Jesteśmy zawiedzeni brakiem zakazu stadionowego. Klubom ciężko walczyć z rasizmem na stadionach, skoro nie mogą liczyć na pomoc sądów. W dalszym ciągu będziemy jednak przeciwdziałać nietolerancji na naszym obiekcie - zapowiedział rzecznik prasowy Middlesbrough.

- Federacja jest zawiedzona brakiem zakazu stadionowego. Musimy stanowczo zwalczać przejawy rasizmu, a każdego kto się tego dopuści spotkają dotkliwe konsekwencje - stwierdził rzecznik FA.

Więcej o: