Brytyjska prasa o występach Boruca i Kuszczaka w Lidze Mistrzów

Prasa na Wyspach chwali Artura Boruca za grę przeciwko Villarreal. Tomasz Kuszczak nie popisał się w meczu z Aalborgiem.

Zobacz bramki z 6. kolejki Ligi Mistrzów na Zczuba.pl

"Cicha noc, Świętego Bramkarza noc" - podsumowuje występ Artura Boruca w meczu z Villarreal szkocki dziennik "The Herlard". "Bronił pewnie od początku do końca. W 70. minucie świetnie zachował się przy strzale Nihata Kahveciego i udowodnił, że znajduje się w mistrzowskiej formie." Szkoccy dziennikarze podkreślają też zachowanie kibiców: "Przywitali Boruca owacją na stojąco. Brawami nagradzali każdą jego interwencję. To była noc Świętego Bramkarza. Pokój zaniósł ludziom wszem" - zakończył "The Herlad".

- To był dobry mecz w wykonaiu Boruca - cytuje trenera Gordona Strachana "Scotsman", któremu nie umknął wyraz poparcia dla polskiego bramkarza wyrażony przez fanów z Celtiku: "Kibice skandowali 'Artur, kochamy cię'. Broniąc strzał Nihata dał im najwięcej radości tego wieczora. Dawne grzechy zostały Borucowi odpuszczone."

"Scotsman" tak ocenił występ polskiego bramkarza: "Właśnie takiego powrotu mógł oczekiwać Boruc po wpadce w meczu z Hibernian. Poza obroną strzału Nihata, nie miał wiele okazji do wykazania się " Za swój występ Polak otrzymał notkę 6 w 10-punktowej skali.

W podobnym tonie o Borucu pisze angielski "Daily Mail": "Broniąc strzał Nihata w drugiej połowie znów stał się bohaterem."

Równie łagodni nie byli dziennikarze tej gazety w stosunku do Tomasza Kuszczaka, który puścił dwa gole w meczu Manchesteru United z Aalborgiem. Nie obwiniają go za żadną z bramek, ale jego występ ocenili na 5 w 10-punktowej skali (najsłabiej w drużynie).

Znacznie surowszy był dla Polaka "The Times": "Piłkę po strzale Michaela Jakobsena Kuszczak powinien złapać. Wpuszczając gola pokazał, że to Ben Foster powinien być zmiennikiem van der Sara" - zakończył "The Times".

Piłka nożna: Cashback 55 PLN od BetClick.com - poleca Mateusz Borek ? - reklama

Więcej o: