Przedstawiciel Lecha grozi pozwami wobec piłkarzy

- Jeżeli byli piłkarze Amiki Wronki zostaną skazani za sprzedawanie meczów z jej udziałem, pozwę ich do sądu i będę się domagał zadośćuczynienia - zapowiada prawnik Lecha Poznań Jacek Masiota

Przeczytaj więcej o wydarzeniach sprzed 4 lat ?

Afera korupcyjna w polskim futbolu dotknęła Lecha Poznań. W ubiegłym tygodniu prokurator zarzucił byłemu obrońcy "Kolejorza" Zbigniewowi W. m.in. przyjęcie łapówek za odpuszczenie meczów.

Wszystko wskazuje na to, że ten sam wątek afery, związany ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki, uderzy w Lecha jeszcze raz - tym razem poprzez Amikę Wronki, której "Kolejorz" jest prawnym następcą po tym, jak w 2006 r. wroniecki holding kupił od zadłużonego po uszy Lecha prawa do korzystania z jego nazwy, herbu i barw.

17 kwietnia 2004 r. Świt, prowadzony przez Janusza W. (prokurator postawił mu 11 zarzutów), przyjechał na mecz do Wronek. Amica była zdecydowanym faworytem, tymczasem zespół Stefana Majewskiego tylko zremisował 2:2, mimo że przez ponad połowę meczu grał z przewagą jednego zawodnika!

Trener Majewski był wściekły. - Czas porozmawiać z zawodnikami - groził. Następnego dnia przesunięty do drugiej drużyny został Grzegorz Szamotulski, który tego dnia pełnił zresztą funkcję kapitana drużyny. Potem klub rozwiązał z nim kontrakt. Mecz ze Świtem był też ostatnim w Amice dla doświadczonego pomocnika, a obrońca, były reprezentant Polski, popadł na pewien czas w niełaskę.

Dla obecnego Lecha dalszy rozwój sprawy Świtu może mieć znaczenie. Znacznie większe niż zatrzymanie Zbigniewa W. i postawienie mu zarzutów. - Ta sprawa uderza w nasz klub. - mówi prawnik Lecha Jacek Masiota. - Jeżeli jednak okaże się, że byli piłkarze Amiki Wronki zostaną skazani za sprzedawanie meczów z jej udziałem, pozwę ich do sądu i będę się domagał zadośćuczynienia. Jako Lech, który jest następcą prawnym Amiki. - Taki wyrok oznaczałby, że oni oszukali kibiców, trenera i swoich przełożonych. Ponieważ byli pracownikami klubu, mam prawo domagać się odszkodowania i zrobię to - twierdzi.

Więcej o: