Głosuj na nasze siatkarki w Meczu Gwiazd

Ewa Kowalkowska i Katarzyna Mróz są najbliższe występu w Meczu Gwiazd PlusLigi Kobiet. Największe szanse na prowadzenie ekipy Północy w tym pojedynku ma trener GCB Centrostalu Piotr Makowski

Składy zespołów, które zmierzą się 3 stycznia w Nowym Sączu w pokazowym meczu, wybierają kibice w internetowym głosowaniu na stronie www.lsk.net.pl. Tam trzeba znaleźć swoje ulubione zawodniczki i je wytypować.

W Meczu Gwiazd zmierzą się zespoły Północy i Południa. Trzeci obecnie zespół PlusLigi Kobiet, GCB Centrostal znajduje się w północnej grupie razem z Farmutilem Piła, Calisią, Gedanią Żukowo i Pronarem AZS Białystok.

Głosujący mają wytypować najwyżej dwie rozgrywające, trzy środkowe, cztery przyjmujące, dwie atakujące i jedną libero. Po dotychczasowych wynikach widać, że na razie najbardziej aktywni są kibice Farmutilu Piła. Obecnie w pierwszej szóstce Północy znajdują się same pilanki: Milena Sadurek, Alena Hendzel, Agnieszka Bednarek, Klaudia Koczorowska, Michela Teixeira i Agnieszka Kosmatka. W głosowaniu na libero Północy wygrywa Paulina Maj, też z Farmutilu.

A z bydgoszczanek najbliżej znalezienia się w tej grupie są środkowa Katarzyna Mróz. Jest piąta. Głosowało na nią 7 procent uczestników zabawy. Bednarek zebrała 24 proc. głosów, Hendzel - 17 proc. Dominika Koczorowska z Pronaru AZS Białystok - 12 proc, a kolejna pilanka Edyta Kucharska ma 8 proc.

Kowalkowska jest piąta wśród atakujących z 9 proc. głosów. Liderkę, Kosmatkę wytypowało 24 proc. kibiców, a przed bydgoszczanką sklasyfikowano jeszcze Izabelę Żebrowską (Pronar - 24 proc.), Anitę Chojnacką (Calisia - 16 proc.) i Katarzynę Wellnę (Gedania - 10 proc.).

Wielkie szanse na poprowadzenie ekipy Północy ma Makowski. To wyróżnienie spotka bowiem trenera, którego klub zajmie najwyższe miejsce w lidze po pierwszej rundzie. Na Północy najlepszy, trzeci w PlusLidze Kobiet, jest GCB Centrostal. Jeśli, wygra w sobotę z Calisią nie straci tej pozycji na półmetku rundy zasadniczej.