Barbórkowy tenis w Łęcznej

Jan Papierz i Zbigniew Kowalski powtórzyli sukces z ubiegłego roku i wygrali II Turniej Barbórkowy w Łęcznej. Są za to nowi mistrzowie debla.

Turniej o puchar prezesa Lubelskiego Węgla "Bogdanka" rozgrywano na sztucznej trawie w hali Górnika. Wiecznie młody Papierz postanowił zagrać w młodszej grupie (do 45 lat) i znowu nie miał sobie równych, choć w decydującej grze o pierwsze miejsce musiał męczyć się w tie-breaku drugiego seta z Maciejem Sośnickim. Wygrał ostatecznie 6:4, 7:6.

W kategorii weteranów powyżej 45 lat Zbigniew Kowalski bez porażki przeszedł eliminacje, a w grupie finałowej pokonał wszystkich w dwóch setach, w tym zdobywcę drugiego miejsca Cezarego Goławskiego 6:4, 6:3.

Goławski to liczący się w amatorskich rozgrywkach deblista i miał apetyt na wygranie turnieju. Na drodze stanęli mu jednak trenerzy Janusz Krawczyk i Sebastian Gdula, którzy pokonali Goławskiego i Marka Maja po zaciętej walce 5:7, 7:5, 10:2, zaś w finale uporali się z Papierzem i Piotrem Mosoniem 6:4, 6:2.

W turnieju grało 46 amatorów i wszyscy byli zadowoleni, bo każdy zagrał po kilka spotkań w grze pojedynczej i podwójnej. Zwycięzcy dostali oryginalne puchary zaś pozostali tenisowe upominki.