Formuła 1: Kierowcy Toro Rosso najszybsi na testach w Jerez

Sebastian Buemi z Toro Rosso miał najlepszy czas podczas pierwszego dnia testów w hiszpańskim Jerez. Drugi wynik osiągnął Sebastien Bourdais, także kierowca Toro Rosso. Robert Kubica nie wyjechał na tor, bolid BMW testowali Nick Heidfeld i Christian Klien.

Hamilton: NIgdy nie odejdę z McLarena ?

- Wygląda na to, że wszystko zmierza w dobrym kierunku - mówił Heidfeld, który przejechał 49 okrążeń i zanotował szósty wynik pierwszej sesji. Niemiec pracował nad ustawieniami zawieszenia i aerodynamiką. Drugi z kierowców BMW Sauber Christian Klien zakończył jazdę na ostatnim miejscu, ale przejechał tylko 15 okrążeń. Austriak testował system KERS, ale po tym jak jeden z czujników zasygnalizował awarię silnika, zespół zdecydował się na wymianę napędu. W środę, podczas drugiego dnia testów, w miejsce Kliena ma się pojawić Robert Kubica.

We wtorek najlepiej spisywali się kierowcy Toro Rosso. Sebastian Buemi, który w poprzednim sezonie był kierowcą testowym zespołu uzyskał czas o prawie pół sekundy lepszy niż jego kolega zespołu Sebastien Bourdais.

Na kolejnych miejscach uplasowali się kierowcy McLarena - Gary Paffett (jeździł z systemem KERS) i Pedro de la Rosa, oraz Kimi Raikkonen, który pokazał się torze po raz pierwszy od zakończenia sezonu w Sao Paulo.

Wyniki wtorkowych testów:

Więcej o: