Bagnoli: Wybory na trenera Polski mało mnie zajmują

- Polska federacja poprosiła o przedstawienie programu, ale nie jestem jedynym kandydatem. Wybory w Polsce teraz mało mnie zajmują. W najbliższym czasie bardziej interesują mnie wybory nowego trenera reprezentacji Rosji - stwierdził jeden z kandydatów na selekcjonera reprezentacji Polski siatkarzy, Daniele Bagnoli.

Wszystkie absurdy wyborów następcy Lozano ?

Czy najlepsi siatkarscy trenerzy zechcą Polskę? ?

W styczniu zostanie wybrany nowy trener reprezentacji Polski siatkarzy. W konkursu uczestniczy 12 trenerów. Wśród nich jest Daniele Bagnoli, pracujący od roku w Dynamie Moskwa, a wcześniej m.in. w Sisleyu Treviso. Wczorajszy "Sport-Express" zamieścił wywiad z włoskim szkoleniowcem, który poprowadzi drużynę obcokrajowców w meczu gwiazd ligi rosyjskiej. Przy okazji dziennikarz zapytał Bagnolego o start polski konkurs.

Aleksiej Biezjazycznyj: W poprzednim tygodniu pojawiła się informacja, że weźmiecie udział w wyborach nowego głównego trenera reprezentacji Polski. Jak możecie to skomentować?

Daniele Bagnoli: Nie mam tu czego komentować. Polska federacja poprosiła o przedstawienie przedwyborczego programu do 30 listopada. Przedstawiłem go. Ale nie jestem jedynym kandydatem. Wybory w Polsce teraz mnie mało zajmują.

A jak na informację zareagowali szefowie Dynama?

- Nie wiem. Zrozumcie, że w Polsce do konkretów jeszcze bardzo daleko. W najbliższym czasie bardziej interesuje mnie sytuacja z zaplanowanymi zimą wyborami nowego trenera reprezentacji Rosji.

Planujecie w nich uczestniczyć?

- Tak.

Jednak żadnych oficjalnych komunikatów o tym nie było.

- I nie będzie, dopóki nie pojawią się jasne plany waszej federacji. Kiedy pojawi się data wyborów, sformułowany zostanie krąg pretendentów, wtedy będzie można mówić o jakichkolwiek konkretach. Żadnych oficjalnych rozmów rosyjską federacją siatkarską na ten temat na razie nie prowadziłem. Chcę jednak przyznać, że perspektywa prowadzenia reprezentacji Rosji mnie pociąga. W czasie pracy w Dynamie ja zdążyłem nieźle zorientować się w rosyjskiej siatkówce, mentalności waszych zawodników. Ale teraz wszystkie moje myśli poświęcone sa klubowi.

Rozmawiał Aleksiej Biezjazycznyj, Sport-Express

Więcej o: