Boruc puścił bramkę z 40 m

Artur Boruc popełnił katastrofalny błąd w meczu ligi szkockiej. W wyjazdowym spotkaniu z Hibernian Polak przepuścił strzał prawie z połowy boiska, a jego zespół przegrał 0:2.

Borucowi ktoś grozi śmiercią?

"Błąd Boruca pomógł Hibernian wygrać z Celtikiem" - pisze w swojej relacji BBC. W 55. minucie z około 40 m uderzał John Rankin. Wydawało się, że strzał nie sprawi Borucowi problemów. Tymczasem Polak źle obliczył lot piłki, która przeszła między jego rękami i wpadła do siatki.

Druga bramka dla Hibernian w mniejszym stopniu obciąża konto Boruca. Rozpędzony piłkarz Hibernian minął golkipera i zagrał piłkę przed bramkę. Dopadł do niej Collin Nish i ustalił wynik meczu na 2:0.

Przegrana z Hibernian przerwała świetną passę zespołu Gordona Strachana, który w lidze szkockiej wygrał 12 poprzednich spotkań. Mimo porażki Celtic pozostał liderem ligi szkockiej. Po 17 kolejkach zespół ma 43 punkty, o cztery więcej niż Glasgow Rangers.

Zobacz fatalną interwencję Boruca na Zczuba.tv ?

Piłka nożna: Cashback 55 PLN od BetClick.com - poleca Mateusz Borek ? - reklama