Legia - Bełchatów: Mecz w najlepszym momencie

Maciej Iwański czy Łukasz Garguła? Tomasz Jarzębowski za Aleksandara Vukovicia? Jan Urban czy Paweł Janas? Mecz Legii z GKS Bełchatów nieoczekiwanie jest jednym z ważniejszych momentów sezonu.

Kto lepszy?Iwański czy Garguła? 

Wicemistrzowie Polski są na drugim miejscuhref=" w tabeli z 33 punktami. Wicemistrzowie sprzed roku są na miejscu czwartym i mają tylko dwa punkty mniej. Legia gra w tym sezonie falami. Zaczęła fatalnie, od jednego punktu w dwóch meczach i przegranej z Odrą Wodzisław. Potem było pięć kolejnych wygranych. A jeszcze później cztery wyjazdowe mecze bez gola, chociaż przedzielone zwycięstwem nad Wisłą Kraków u siebie. I ostatnio od 4:0 u siebie ze Śląskiem przełamanie wyjazdowej niemocy wygranymi w Chorzowie i Gdańsku. Mimo takich wahań w przypadku wygranej w sobotę legioniści mogą zakończyć rok nawet na pierwszym miejscu w tabeli (Lechowi ustępują tylko mniejszą liczbą strzelonych bramek).

GKS zaczął sezon od sensacyjnej wygranej 3:2 w Poznaniu. Po krótkim załamaniu nabrał rozpędu, aż w końcu pokonał Legię u siebie i jest w piątce drużyn walczących co start w europejskich pucharach. Po regresie w poprzednim sezonie zespół, którego skład się nie zmienił, gra tak jak w sezonie 2006/07, kiedy zabrakło 45 minut do mistrzostwa.

Roger jednak opuści Legię? 

Duża w tym zasługa byłego selekcjonera Pawła Janasa, a także rozgrywającego Łukasza Garguły. To właśnie jego uderzenie z rzutu wolnego dało w listopadzie wygraną z Legią. Tamto uderzenie zdecydowało o tym, że Garguła wygrał bezpośrednią konfrontację z Maciejem Iwańskim o miano najlepszego polskiego rozgrywającego ligi. - Jego rola w zespole jest nie do przecenienia. Robi na boisku, co chce. Ma duże zaufanie trenera - zauważa szkoleniowiec Legii Jan Urban. - Zarówno Garguła, jak i Iwański świetnie panuje nad piłką. Garguła zna zespół na wylot, Iwański jest w Legii dopiero od kilku miesięcy. To daje przewagę pomocnikowi GKS, ale mecz jest jednak w Warszawie - mówi Leszek Pisz, były legionista, w latach 90. najlepszy rozgrywający polskiej ligi.

Lenczyk żąda miliona ?

Dzisiejszy mecz - ostatni w tym roku, a pierwszy na stadionie przy Łazienkowskiej podczas remontu (część trybun już została zburzona) - może być ostatnim dla Vukovicia. Chce on odejścia z Legii. A może być także ostatnim w GKS dla byłego legionisty Tomasza Jarzębowskiego, który od wiosny może Serba zastąpić. - Rozważę oferty. Ale Legia ma u mnie pierwszeństwo. Ten mecz jest w najlepszym momencie - mówi Jarzębowski.

Więcej o: