Kluby Ligi Mistrzów - Manchester United

Manchester United jest siedemnastokrotnym mistrzem Anglii. Jedenaście razy wywalczył Puchar Anglii a dwukrotnie (1992 i 2006 r.) Puchar Ligi Angielskiej.

Klasyfikacja strzelców Ligi Mistrzów 2009/2010 ?

Zespół nazywany przez kibiców "Czerwonymi Diabłami" został założony w 1878 roku jako Newton Heath przez pracowników stacji kolejowej Lancashire and Yorkshire Railway. Obecną nazwę przyjął w 1902 r.

Sukcesy klubu wiążą się z dwoma legendarnymi trenerami tuż po wojnie zespół objął Matt Busby, który prowadził go w latach 1945-1969. Doprowadził klub do sukcesów w latach 50-tych i odbudował drużynę po tragicznej katastrofie lotniczej w Monachium (drużyna wracała z meczu pucharowego), w której zginęło ośmiu piłkarzy, czterech członków sztabu i 15 innych osób. W 1968 r. doprowadził zespół do triumfu w Pucharze Europy. W składzie grali wtedy trzej laureaci Złotej Piłki, Bobby Charlton, Denis Law i George Best.

W 1986 r. zespół przejął sir Alex Ferguson i trenuje go do dziś. Za kadencji Szkota Manchester wygrał Ligę Mistrzów w 1999 r. (strzelając dwie zwycięskie bramki w doliczonym czasie gry Bayernowi) i dwa lata temu (pokonując po rzutach karnych Chelsea). W zeszłym roku w finale przegrali z FC Barceloną. W 1991 r. wywalczył również Puchar Zdobywców Pucharów.

Gwiazdami drużyny są Portugalczyk Cristiano Ronaldo, Anglik Wayne Rooney i kupiony przed sezonem Bułgar Dymitar Berbatow. Ulubieńcem kibiców jest Walijczyk Ryan Giggs, który od 1991 r. do początków obecnego sezonu rozegrał w Manchesterze rekordową liczbę 808 spotkań. Na ławce rezerwowych w MU siedzi polski bramkarz Tomasz Kuszczak.

Wszystkie finały Pucharu Europy i Ligi Mistrzów ?