Trzy medale kadetów

BOKS. Udane występy, zarówno indywidualne, jak również w drużynie, zaliczyli pięściarze Hubala Chlewiska w Pucharze Polski kadetów. Podopieczni Sławomira Żeromińskiego zdobyli jeden srebrny i dwa brązowe medale

Zawody rozgrywane w Rydzynie koło Leszna zgromadziły na starcie 140 zawodników z 46 klubów. Najlepiej w tym gronie wypadł startujący w kategorii wagowej do 52 kg Mateusz Gac, który dotarł do finału. Zawodnik Hubala w walce o złoto uległ aktualnemu wicemistrzowi Polski - Marcinowi Lachocie (Fight Club Koszalin). Mimo wyrównanej walki, sędziowie nie mieli wątpliwości i punktowali zgodnie 60:57 na korzyść rywala. Wcześniej Gac pokonał między innymi Marcina Kupca (Niedźwiedź Kętrzyn). Brązowe medale w swoich kategoriach wagowych wywalczyli Mateusz Wiatrak (do 48 kg) i Krzysztof Mrozowski (do 63 kg). Wiatraka awansu do finału pozbawił Grzegorz Brynda (Kontra Elbląg), natomiast Mrozowskiego wyeliminował Karol Gardzielik (Zagłębie Konin). Bliski strefy medalowej był również Michał Bilski (do 70 kg), uległ jednak w ćwierćfinale Krystianowi Kowalerskiemu (Olimp Szczecin).

- Jestem zadowolony z występów moich podopiecznych, chłopcy stawali w szranki z aktualnymi mistrzami bądź wicemistrzami Polski, dla nich był to wartościowy turniej - powiedział po turnieju trener Sławomir Żeromiński.

Drużynowo zespół Hubala Chlewiska uplasował się na czwartym miejscu. W klasyfikacji okręgów drużyna z Mazowsza zajęła drugą lokatę.