Adriano, Crespo i Gallas - oni mogą wkrótce zmienić klub

Zbliża się zimowe okno transferowe i kluby myślą już o sprowadzeniu nowych zawodników. Carlo Laudisa - ekspert "La Gazzetty dello Sport" zastanawia się, którzy piłkarze mogą zmienić barwy klubowe.

Drogba rozmawia z Interem. Mourinho go nie chce ?

W spekulacjach cały czas pojawia się Inter. Zarówno Moratti jak i Mourinho mają wielkie plany, poza tym z klubu może odejść aż trzech dobrych napastników: Adriano, Mario Balotelliego i Hernan Crespo. Piłkarze mogliby opuścić klub podczas zimowego transferu, ale może się to wydarzyć także dopiero latem. Tu pojawia się potrzeba znalezienia na przyszłość partnera w ataku dla Ibrahimowicza.

Zadziwiające jest, że Juventus myśli o sprowadzeniu Karima Benzemy - najlepszego piłkarza Lyonu, który jest na liście wielu czołowych klubów europejskich. Jednak cena młodego Francuza oscyluje w okolicach 50 milionów euro. Czyżby oznaczało to, że Juventus już planuje jak wydać 75 milionów zaoferowanych za Buffona przez Manchester City?

Największe szanse na zmianę klubu zimą mają Adriano, Crespo i Gallas. Faworytem do przejęcia Adriano jest Tottenham, ale piłkarz może zostać też wykorzystany przy transferze Drogby do Interu. Crespo w pierwszej kolejności może trafić do Realu Madryt, ale napastnik rozważa też propozycje włoskich klubów takich jak Roma i Bologna. Jeśli chodzi o Gallasa, to jego nowym pracodawcą najprawdopodobniej będzie Milan, istnieje jednak także możliwość przejścia do PSG.

To wszystko może wydarzyć się w zimie, ale prawdziwe hity transferowe mogą nastąpić dopiero latem. O Aguero, napastnika Atletico Madryt ubiegają się Chelsea i Inter, a decydujący głos w sprawie jego transferu może mieć Diego Maradona, czyli teść Aguero, który raczej poleci mu grę we Włoszech. Tevez na razie dementuje wszystkie plotki dotyczące swojego transferu, ale Inter zamierza o niego ostro walczyć. Do wyścigu po Benzemę, poza Juventusem, który już teraz się nim interesuje, gotowe są także Real, Chelsea i Inter. Chętni do ściągnięcia Drogby będą się musieli zmierzyć przede wszystkim z Chelsea, ale latem ważnym graczem może okazać się Inter.

Wiele transferów jest jednak przygotowywanych i omawianych już od grudnia, finalizują się jednak dopiero późną wiosną.

Więcej o: